Uber'in sürücüsüz kamyon girişimi Uber Freight, Kanada'da da hizmet vermeye başladı

Uber Freight, Avrupa'dan sonra şimdi de Kanada'da faaliyet göstermeye başladı.
Uber'in sürücüsüz kamyon girişimi Uber Freight, Kanada'da da hizmet vermeye başladı

Uber'in yük taşımacılığı yapan şoförler ve şirketlerin daha verimli çalışmasını ve daha fazla iş yapabilmesini odağına alan Uber Freight uygulaması, bu yılın başlarında Avrupa'da da faaliyet göstermeye başlamıştı. Uber Freight, Avrupa'dan sonra şimdi de Kanada'da faaliyet göstermeye başladı. Uygulamanın böylelikle, ABD'nin 800 milyar dolarlık kamyon endüstrisine giderek daha fazla yatırım yaptığını söyleyebiliriz.

Ocak ayından Ağustos 2019'a kadar Uber Freight, 15 Ekim tarihli UBS iOS ve Google Play indirme analizlerine göre, tüm indirmelerin yüzde 19'unda söz sahibi oldu. Bununla birlike Uber Freight'ın, CH Robinson, TQL, XPO ve JB Hunt gibi uzun süredir kullanılan taşımacılık uygulamalarının da önüne geçtiğini söyleyebiliriz.

Uber Freight'in operasyon müdürü Bill Driegert, Uber Freight için büyük uluslararası fırsatlar gördüklerini ve küresel olarak yük taşımacılığında ileri teknoloji lideri olarak faaliyet göstermeyi hedeflediklerini belirtiyor. 

Uber Freight, şu anda Ontario ve Quebec'teki kamyonculara ve kamyon şirketleri için perakendecilere ve üreticilere bağlanmalarında yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu bölgeden Ortabatı ve Kuzeydoğu'ya kadar sınır ötesi ticarette nakliye işlemlerini kolaylaştırıyor. Almanya, Polonya ve Hollanda'da da faaliyet gösteren Uber Freight, ilerleyen dönemde Kanada'nın diğer bölgelerinde de hizmet vereceğini açıklıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.