Netflix uygulamasına film ve dizi izlerken titreşim özelliği geliyor

Platform, ilerleyen günlerde telefonların titremesini neden olacak bir özelliği mobil uygulamalarında aktif edebilir.
Netflix uygulamasına film ve dizi izlerken titreşim özelliği geliyor

Dijital yayıncılık platformu Netflix, mobil uygulamalarına entegre etmeyi planladığı özelliklerle içerikleri daha heyecanlı hale getirmeyi amaçlıyor. Zira platform, ilerleyen günlerde telefonların titremesini neden olacak bir özelliği mobil uygulamalarında aktif edebilir. Bu özellikle birlikte film ya da dizi izlerken herhangi bir patlama, çarpma sahnesinde telefonunuz titremeye başlayabilir. Ancak özelliğin uygulamaya eklenip eklenmediğinin tam olarak kesinlik kazanmadığını da belirtelim.

Netflix'in olası yeni özelliğine birçoğumuz oyunlardan aşinayız. Özellikle hareketin yoğun olduğu anlarda birçok kez oyun konsolunun titrediğine şahit olmuşsunuzdur, Netflix de bundan farklı bir yenilik sunmuyor aslında. Netflix'in yayına almayı planladığı bu özellik eğer gerçekleşirse, dizi ve film sektöründe böyle bir uygulamanın ilk kez görüleceğini söyleyebiliriz. Kısacası artan dijital yayıncılık rekabeti karşısında Netflix, üstünlüğünü koruyabilmek için her kesimden kullanıcının ilgisini farklı yöntemlerle çekmeye çalışıyor. Bu proje için, Netflix içeriğinin Immersion Corporation teknolojisini kullanarak dokunsal efektlerle senkronize edildiğini de belirtelim.

İzlenilen sırasında titreme özelliğinin olması her ne kadar dikkat çekici olsa da aynı anda telefona gelen bildirimler için ne gibi çözümler sunulacağı ise henüz belli değil. Ayrıca özelliği istemeyenler için herhangi bir kapatma tuşu bulunacak mı, bu da ayrı bir merak konusu. 

Sonuç ne olursa olsun, Netflix'in kendini bir şekilde geliştirmeye çalıştığını göz ardı edemeyiz. Platform bundan önce de interaktif yapımlarını kullanıcılarla buluşturmuş, olumsuz olduğu kadar olumlu geri dönüşler de almıştı. Bakalım, aktif edilirse titreşim özelliğinin yorumları nasıl olacak?

Özellikle ilgili Hack Day Spring 2019'da yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: Deposit Photos

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.