Işık dalgaları ile sinyal aktarabilen akıllı ampul: Truelifi

Işık dalgaları kullanarak 150 mbps hıza kadar cihazlara veri aktarabilen Truelifi, 4G veya Wi-Fi radyo sinyallerine bağlı aktarım teknolojilerini kullanmıyor.
Işık dalgaları ile sinyal aktarabilen akıllı ampul: Truelifi

Hue akıllı aydınlatma sistemlerinin üreticisi olan ve eskiden Philips Lighting adı ile hizmet veren Signify, yüksek hızlı internet aktaramı yapabilen Truelifi isimli Li-Fi ışığını tanıttı. Işık dalgaları kullanarak 150 mbps hıza kadar cihazlara veri aktarabilen Truelifi, 4G veya Wi-Fi radyo sinyallerine bağlı aktarım teknolojilerini kullanmıyor.

Işık sayesinde veri iletebilen ve veri toplayabilen Truelifi, Wi-Fi'a önemli bir alternatif konumunda. Söz konusu teknoloji iki sabit noktayı kablosuz olarak 250 mbps veri hızı ile bağlamak için de kullanılabiliyor. Signify'ın paylaştığı bilgilere göre bu teknoloji Philips aydınlatma sistemlerine entegre bir şekilde kullanılabiliyor.

Li-Fi teknolojisinin uzun zamandır hayatımızda olduğunu fakat karşımıza elle tutulur bir ürün çıkmadığını da ekleyelim. Laptoplar ve akıllı telefonlar gibi internete bağlı cihazların çoğu Li-Fi üzerinden veri almak için harici bir adaptöre ihtiyaç duyuyor.

Adaptörlerin de sorunlara tamamen çözüm sağlamadığını da ekleyelim. Li-Fi sayesinde internete erişmek isteyen cihazlar gölgede kaldıklarında sinyal alamıyorlar. Signify'ın paylaştığı bilgilere göre Li-Fi sinyali almak için laptoplara bir usb erişim anahtarı takmanız gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.