Yapay destekli video sohbet aracı Aiko Meet, canlı çeviri desteği sunuyor

Yapay destekli video sohbet aracı Aiko Meet, canlı çeviri desteği sunuyor

Yapay zeka teknolojisine sahip ilk video konferans aracı olan Aiko Meet, otomatik olarak altyazılar hazırlıyor ve konuşma bittiğinde tüm konuşmayı yazılı olarak size teslim ediyor. Aiko Meet'i kullanmak için bilgisayarınıza her hangi bir program indirmeniz gerekmiyor. Tarayıcı üzerinde çalışan Aiko'ya bir link ile bağlanabiliyor ve görüşmelerinizi gizlilik çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada 60'tan fazla dili destekleyen Aiko Meet'in Türkçe desteği bulunduğunu da belirtelim. Tarayıcı üzerinde çalışmak için herhangi bir eklenti ya da indirmeye gerek duymayan araç, aynı zamanda başlıca web tarayıcıları arasındaki anlaşmadan destek alan güvenli ve özel bir protokol olan WebRTC'yi kullanıyor.

Aiko Meet'te video konferansa katılmasını istediklerinizi kişiselleştirilmiş bir link ile konuşmaya davet edebiliyorsunuz. Böylece diğer katılımcılar tek bir tıkla konferansa dahil olabiliyor.

Aiko Meet üzerinde gerçekleşen konuşmaları hiçbir şekilde depolamadığını ifade eden şirket, güvenli iletişim standartı TLS'den faydalanıyor. Bu kapsamda Aiko Meet'i tamamen bağlı örgüsel ağ kullanan tek video konferans aracı olarak tanımlayan girişim, konuşmaların sadece katılımcılar arasında gerçekleştiğini ifade ediyor.

Aiko Meet'in video konferanslara alt yazılar eklemesi ve görüşme sonunda bu metinleri katılımcılara iletmesi, bu aracı rakiplerinden ayrıştırıyor. Yapay zeka sayesinde duyduğu her kelimeyi altyazılara ve metinlere dönüştüren Aiko, adeta  birden fazla dilde toplantı notları hazırlıyor. Bu sayede uluslararası görüşmelerde hem yanlış anlaşılmalar ortadan kalkıyor hem de görüşmeler kolayca kayıt altına alınabiliyor.

Aiko Meet'i kullanırken bağlantınızın güçlü olması ve dış seslerden arınmış bir mekanda olmanız mühim. Aksi halde etrafınızdaki konuşmaları algılayarak size iletebiliyor. Konuşmayı durdurduğunuzda otomatik olarak ses dosyasını da bilgisayarınıza indiren Aiko Meet, ekipler arasındaki yanlış anlaşılmaların kolayca önüne geçebilir.

Kullanıcıların ücretsiz deneme sürümünden 7 gün boyunca faydalanabildiği Aiko, bu araca bir şans vermek isteyenler için iki farklı ödeme planı sunuyor. 4 katılımcıyla sınırlı olan Startup paketini aylık 9 dolar'dan sunan Aiko, işletme paketinde 12 kullanıcıya kadar destek veriyor ve alt yazı/ metin özelliklerinin kapsamını genişletiyor. Aylık 25 dolardan sunulan bu paketin gelecek haftalarda yayına alıncağını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.