Boğaziçi Ventures ve MBF Holding 200 milyon dolarlık girişim anlaşması imzaladı

Boğaziçi Ventures ve MBF Holding 200 milyon dolarlık girişim anlaşması imzaladı

Girişimcileri büyüme aşamasında destekleyen bir girişim sermayesi yatırım fonu Boğaziçi Ventures, merkezi Dubai’de bulunan MBF Holding ile bir iş birliği protokolü imzaladığını duyurdu. Söz konusu iş birliği protokolüne göre iki şirket Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki teknoloji girişimlerine yatırım yapmak üzere 200 milyon dolarlık yeni bir teknoloji girişim fonu kuracak.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve Sharjah Kraliyet Ailesi’nden Şeyh Mohammed Bin Faisal Al Qassimi'nin imza attıkları protokol kapsamında Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki teknoloji girişimlerine kurulan teknoloji şirketlerine en az 200 milyon dolarlık yatırım yapmak üzere anlaşmaya varıldı.

Teknoloji girişimlerine yatırım yapacaklar

Söz konusu anlaşmayla birlikte Boğaziçi Ventures ve MBF Holding, risk yönetimi, kripto para, sağlık teknolojileri ve çeşitli alanlardaki teknoloji girişimlerini yatırım yapmayı hedefliyorlar. Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, 2019 yılına 200 milyon dolarlık bir anlaşma ile başlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Türkiye’ye ve ülkemizin ekonomisine güvenin tam olduğunun da altını çizen Özistek, bizim içeriden baktığımızda gördüklerimizin yurt dışından bakıldığında görünmediğini de sözlerine ekledi. Son olarak Barış Özistek'in dünyadaki başka ülkelerle kıyaslandığında, teknoloji girişimlerinin kurulması, doğması ve büyümesi için en ideal pazarlardan birinin Türkiye olduğunu da belirttiğini de ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.