Mobilyaları sanal ortamda yerleştirmenizi sağlayan Amazon Showroom açıldı

E-ticaret devi Amazon'un mobilyalar için pazar yeri hizmeti diyebileceğimiz platformu Amazon Showroom açıldı.
Mobilyaları sanal ortamda yerleştirmenizi sağlayan Amazon Showroom açıldı

E-ticaret devi Amazon'un mobilyalar için pazar yeri hizmeti diyebileceğimiz platformu Amazon Showroom açıldı. Platformun resmi olarak açılışının gerçekleşmediğini, ancak mobil uygulama ve web sitesinde kullanılabildiğini belirtelim.

Amazon, yaklaşık bir yıl önce Rivet ve Stone & Beam adlı özel mobilya markalarını tanıtmıştı. Geçtiğimiz sonbaharda ise Pinterest benzeri bir uygulama olan Scout ile sanal ortamda mobilya alışverişini kolaylaştırmayı hedefleyene Amazon, yeni platformu ile bu hedefini bir adım öne taşıyor. Amazon, mobilyalarınızı sanal bir oturma odasına yerleştirmenize, dekoru kişiselleştirmenize, ardından görünüşe bakmanıza olanak tanıyan görsel bir tasarım aracı olan Amazon Showroom'u resmi olarak olmasa bile kullanıma açtı.

Amazon Showroom, ekstra bir web sitesi olarak hizmet vermiyor. Onun yerine Amazon.com sitesine girip Accounts & Lists kısmından Explore Showroom'a tıklamanız yeterli oluyor. Akabinde karşınıza sanal ortamda bir salon çıkıyor. İsterseniz salonun duvar ve parke renklerini değiştirebildiğiniz gibi yan tarafta fiyatlarıyla birlikte listelenen koltuk ve halıları değiştirmeniz mümkün oluyor. Seçimlerinizi yaptıktan sonra ise seçtiğiniz eşyalar otomatik olarak sepetinize ekleniyor. Satın almak istemediklerinizi ise sepetten çıkarabiliyorsunuz. Seçim yapabildiğiniz mobilyalar arasında özellikle Amazon'un kendi markaları yer alıyor. Halı ve koltukların yanında diğer ürünleri de kendi tercihinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Amazon'un yeni özelliği şu an için sadece salon bazında faaliyet gösteriyor, ancak yetkililer yakın zamanda evin diğer bölümlerinde de kişisel tasarım yapmanın mümkün olacağını belirtiyor. Eylül ayında ülkemizde de faaliyet göstermeye başlayan Amazon'un yeni özelliği, şu an için Amazon.com.tr'de bulunmuyor.

Amazon Showroom'un resmi açılışının ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.