E-spora artan marka ilgisi: Gillette Fortnite Turnuvası

2018 yılının en çok oynanan ve en çok gelir elde eden oyunlarından olan Fortnite, ülkemizde düzenlenecek bir turnuva ile karşımıza çıktı.  P&G’nin erkek bakım markası olan Gillette'in sponsorluğunda düzenlenecek olan Fortnite Turnuvası, Fortnite'ın geliştiricisi olan Epic Games tarafından da resmi olarak destekleniyor.
E-spora artan marka ilgisi: Gillette Fortnite Turnuvası

Günümüzün en popüler oyunlarının başında yer alan Fortnite, ülkemizde markaların da dikkatini çekmeye başladı. Özellikle 2018 yılının en çok oynanan ve en çok gelir elde eden oyunlarından olan Fortnite, ülkemizde düzenlenecek bir turnuva ile karşımıza çıktı. P&G’nin erkek bakım markası olan Gillette'in sponsorluğunda düzenlenecek olan Fortnite Turnuvası, Fortnite'ın geliştiricisi olan Epic Games tarafından da resmi olarak destekleniyor.

Toplamda 6 hafta boyunca sürecek olan Fortnite Turnuvasına katılmak isteyen gençler, 5 hafta boyunca her Perşembe Twitch platformunda ünlü Twitch yayıncılarının yayınlarına katılarak turnuvaya dahil olabilecekler. 27 Aralık Perşembe günü başlayan turnuvanın finali ise 27 Ocak’ta ‘Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali: Chapter VII’ adıyla İstanbul’da Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

45 bin TL ödül dağıtılacak

Yukarıda da belirttiğimiz üzere turnuvanın ana sponsoru olan Gillette ile yarışmada 6 hafta boyunca toplamda 45 bin TL’lik ödül dağıtılacak. Fortnite oyuncuları, 5 hafta boyunca her perşembe saat 18.00 - 22.00 arasında, e-spor ve video oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch’te turnuvanın yayıncılarının kanallarından ‘Gillette Fortnite Turnuvası’na katılabilecek.

Gillette Fortnite Turnuvası’nın yıldızlardan oluşan yayıncı karmasında Ahmet Sonuç (Jahrein), Pinti Panda, Ferit Karakaya (WTCN), Vicrains, Batu Bozkan (Videoyun), Mete Özbey (EasterGamerTV), ThaldrinLol, Kendine Müzisyen, Grimnax ve Zeusidious gibi isimler yer alıyor.

Her hafta yapılacak oyunlarda birinci olanlar, hem 500 TL para ödülü ile ödüllendirilecek hem de 27 Ocak tarihinde yapılacak büyük finalde, sahnede ünlü bir Twitch oyuncusu ile birlikte yarışma şansına sahip olacaklar.

5’inci hafta sonunda finale kalan 30 kişi ise 27 Ocak Pazar günü Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak büyük finale katılma hakkını elde edecek. 30 farklı bilgisayarda, hakemlerin rehberliğinde karşılaşarak, mücadele verecek olan oyuncular arasından seçilecek ilk 2 oyuncuya toplam 15 bin TL büyük ödül verilecek. Büyük finalde seçilen ikinci 2 oyuncuya toplam 7 bin 500 TL, üçücü 2 oyuncuya ise toplam 3 bin 500 TL ödül dağıtılacak.

Fortnite'ın ülkemizde marka iş birlikleri ile turnuva düzenlemesi, başka oyunlar için de yeni bir yol açabilir. 2019 yılında diğer popüler oyunların başka markalar ile turnuvalar veya çeşitli etkinlikler düzenlemesi sürpriz olmayacaktır. Markaların e-spora yönelmesi özellikle e-spor sektörünün ülkemizde gelişmesi için oldukça sevindirici bir adım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.