Apple'ın özel etkinliğinde yeni Mac Mini tanıtıldı
Teknoloji

Apple'ın özel etkinliğinde yeni Mac Mini tanıtıldı

  • Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle sizlere aktardığımız, New York'ta gerçekleştirilen Apple özel etkinliğinde MacBook Air'in yeni modelinden sonra tanıtılan bir diğer Apple ürünü de yeni Mac Mini oldu.

Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle sizlere aktardığımız, New York'ta gerçekleştirilen Apple özel etkinliğinde MacBook Air'in yeni modelinden sonra tanıtılan bir diğer Apple ürünü de yeni Mac Mini oldu.

Yeni Mac Mini, en az 4 çekirdek en fazla ise 6 çekirdek işlemciye sahip olacak. Mac Mini'de grafikler yüzde 60 daha hızlı olacak. Bu da birçok uygulamanın daha hızlı çalışması anlamına geliyor. Cihazın performansı ise eskisine kıyasla 5 kat daha hızlı olacak. Önceki modellerde kapasitesi 8 GB'ı geçmeyen Mac Mini'nin belki de en önemli avantajı hafızasının 64 GB'a kadar çıkıyor olması.

Yeni Mac Mini'nin hafızası 2 terabayt'a kadar desteklenecek. Apple Macbook Air ve Mac Mini için özel bir güvenlik çipi olan T2'yi geliştirmiş. Bundan sonraki tüm Apple cihazlarında T2'nin kullanılacağını tahmin edebiliriz.

Cihazın arkasında ise Ethernet, Thunderbolt 3, HDMI ve USB portları bulunuyor. 8 GB rame sahip olan en düşük Mac Mini modeli 799 dolardan satışa çıkacak.

Dış kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum olan Mac Mini, tıpkı yeni MacBook Air gibi önümüzdeki hafta, yani 7 Kasım'da satışa çıkacak. Fakat iki cihazın da ön siparişi bugün verilebiliyor.

Apple özel etkinliğini canlı bloglama ile sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri