Grabb-It, özel araçların camlarını hareketli reklam panolarına dönüştürüyor

Grabb-It'in yeni reklam fikri, özel araçların camlarına hareketli reklamların eklenmesini içeriyor. Şirket, bir araçların arka camlarını hareketli birer reklam panosuna çeviriyor.
Grabb-It, özel araçların camlarını hareketli reklam panolarına dönüştürüyor

Philip K. Dick'in "Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?" adlı romanından uyarlanan Blade Runner filmi, distopik bir geleceğin ve cyberpunk evreninde sokakların nasıl olabileceğinin sinyallerini veriyor. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde karşılaşacağımız reklam panolarını içeren sokaklardan oluşan bu evren, dijital reklam platformu Grabb-It'in yeni fikriyle gerçeğe dönüyor.

Grabb-It'in yeni reklam fikri, özel araçların camlarına hareketli reklamların eklenmesini içeriyor. Şirket, bir araçların arka camlarını hareketli birer reklam panosuna çeviriyor ve böylece kaldırımda ya da trafikte aracı gören herkes istemsiz bir şekilde reklamlara maruz kalmış oluyor. Şirket, halihazırda yürüttükleri sürüşü yaparken, fazladan para kazanmalarını sağlayarak, şimdi araç paylaşımı ve teslimat sürücüleri ile çalışmayı hedefliyor.

Grabb-It'in yeni reklamları, araç ilerledikçe değişiklik gösterebilir. Örneğin, araç bir etkinlik alanının yanından geçerken oradaki herhangi bir etkinliğin biletleri ekranda belirebilir ya da bir barın yanından geçerken bir anda "Happy Hours" reklamları yayınlanabilir.

Grabb-It reklamları araba camında oynatabilmek için arabanın sağ arka penceresinin içine bir malzeme ile minik bir projeksiyon malzemesi entegre ediyor. Bu malzeme çok ince olduğu için pencerenin açılmasını engellemiyor. Arabanın içine küçük bir projektör monte ediyorlar ve pencereden dışarı görünecek şekilde reklamları yansıtıyorlar. Üstelik reklamlar doğrudan güneş ışığının geldiği bir yerde bile net bir şekilde görünüyor. Standart projeksiyonlar gibi karanlık bir alan gerekmiyor.

Fakat araca bir yolcu bindiğinde projeksiyon kapanıyor ve reklamlara ara veriliyor. Bu da reklamların sürücü için ekstra bir gelir kaynağı olduğunu kanıtlamış oluyor. Grabb-It'in sürücüler için kurulum maliyetini karşılayacağını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.