Facebook sayfaları yerel işletmelere özel olarak tasarlıyor

Facebook sayfaları yerel işletmelere özel olarak tasarlıyor

Facebook dün işletme sayfalarının mobil versiyonunu güncelleyerek sayfaları daha fazla etkileşim odaklı hale getirdiğini duyurdu. Artık bir restoran ya da kuaförün sayfasını incelerken, işletme sayfası üzerinden rezervasyon yaptırmanız ve randevu almanız çok daha kolay.

Tasarım tarafında yapılan bu güncellemenin, sayfaların kategorilerine göre değişkenlik gösterdiğini de belirtelim. Yeni tasarım ilk olarak restoranların, yerel hizmet veren işletmelerin ve TV Programlarının sayfalarında kendini gösterecek.

Bu değişikliklere ek olarak Facebook sayfalarda tavsiyeler özelliğini de yenileyerek sayfalara ekliyor. Artık geleneksel değerlendirmelerin yanı sıra kitle kaynaklı tavsiyeler de doğrudan sayfalarda yer alıyor. İlk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen tavsiyeler özelliği kullanıcıların arkadaşlarından yeni mekanlar ve görülecek yerlerle ilgili tavsiyeler almasını sağlıyordu. Özelliğin genelikle tatil özelinde kullanıldığını da belirtelim.

Görünen o ki; Facebook tavsiyeler özelliğini tatil anketlerinden ileri taşıyarak işletmeler için önerilere dönüştürüyor. Bundan sonra bir arkadaşınıza bir işletmeyi tavsiye ettiğinizde, Facebook sizden işletmeler için daha detaylı bir tavsiye yazmanızı isteyebilir. Üstelik bu tavsiyeye fotoğraflar eklemeniz de mümkün. Bu adımların ardından tavsiyeniz işletmenin sayfasında değerlendirmeler arasındaki yerini alıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Facebook'un ilgisini konum bazlı aramalara ve yerel işletmelere yönelttiğini belirtmiştik. Bu özelliklerin yanı sıra geçtiğimiz yıl kasım ayında Events uygulamasını Local uygulaması adı altında yeniden markalaştıran şirket, etkinliklerin yanı sıra yakınınızdaki barları, restoranları ve ilgi çekici yerleri de görmenizi sağlıyordu.Bir süredir günlük kullanıcıların ve gelirlerin büyüme yavaşlığı ile gündeme gelen Facebook, görünen o ki stratejisinin önemli bir kısmını da yerel işletmeler üzerine kuruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.