Sahibinden.com, yapay zeka destekli "Fotoğraftan Araç Tanıma" özelliğini aktif etti

Sahibinden.com, yapay zeka destekli

Geçtiğimiz günlerde, ikinci el eşya alım-satımında öne çıkan platformlardan biri olan letgo'da aktif edilen yapay zeka destekli listeme özelliğini sizlerle paylaşmıştık. Ülkemizde henüz aktif edilmeyen Reveal isimli bu özellikte, satılacak ürünün fotoğrafı çekildikten sonra yapay zeka desteği sayesinde o ürünün gerçek değeri ve ürünün ne olduğunu öğrenilebilecekti.

Şimdi benzer bir özellik, yerli ikinci el alım-satım platformu olan Sahibinden.com'da da karşımıza çıkıyor. "Fotoğraftan Araç Tanıma" adı verilen özellik, bir aracın herhangi bir açıdan çekilmiş fotoğrafı ile marka, model, kasa tipi ve yıl bilgilerini tanıyabiliyor ve o modele ait ilanları milyonlarca ilan arasından kullanıcılar için daha hızlı bir şekilde bulup listeleyebiliyor. Fotoğraftan Araç Tanıma da tıpkı letgo'nun Reveal'i gibi yapay zeka teknolojisi ile geliştirildi.

Özelliğin Reveal'den farklı olan kısmı ise aracı satmaktan ziyade satın almaya odaklanıyor olması.

Sahibinden.com'un tüm üyeler için ücretsiz olan yeni özelliği, "Vasıta" kategorisi altındaki Otomobil, Arazi, SUV & Pick-up ve Minivan & Panelvan kategorilerinde kullanılıyor ve önümüzdeki dönemde diğer kategoriler için de aktif edilecek. Ayrıca Fotoğraftan Araç Tanıma özelliğinin, sahibinden.com mobil uygulamasında IOS 3.36.0 versiyonunda ve Android 3.27.1 versiyonunda bulunduğunu; eski sürümlerde ve web platformu üzerinde bu özelliğin desteklenmediğini de hatırlatalım.

Son olarak, "Fotoğraftan Araç Tanıma" özelliğinin hem bireysel hem de kurumsal üyeler tarafından kullanılabileceğinin altını çizelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.