Avukat Gökhan Ahi, İstanbul Baro Başkanlığına aday oldu
Kariyer

Avukat Gökhan Ahi, İstanbul Baro Başkanlığına aday oldu

İstanbul Barosu'nun bilişim ve teknoloji yüzü olarak tanınan Avukat Gökhan Ahi, Ekim ayında toplanacak İstanbul Barosu Genel Kurulu'nda yapılacak yeni başkan seçiminde aday olduğunu açıkladı. Daha önce iki kez İstanbul Barosu Bilişim Kurulu Merkezi Başkanlığı görevini yürüten Ahi, hatırlatmak gerekirse pek çok kez Webrazzi'ye de konuk olmuştu.

Canlı yayınla duyuruldu

Gökhan Ahi, Baro Başkanlığı aday duyurusunu da ilgi alanı olan bilişim ve teknoloji ile yapmayı tercih etti. Ahi, üyesi olduğu Avukat Hakları Grubu'nun sosyal medya hesaplarından yapılan eş zamanlı canlı yayınla İstanbul Barosu Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Teknoloji ve bilişim alanlarına özel bir ilgi duyan Avukat Gökhan Ahi'nin Baro Başkanlığı kazanması Baro'nun dijital bir dönüşüm yaşamasını da sağlayabilir. Gökhan Ahi konuyla ilgili yaptığı açıklamada Baro yönetimlerinin, meslekte 25-30 yılı doldurmuş meslektaşların emeklilik projesi veya siyasi partilerin genel başkanlığına, il başkanlıklarına, milletvekilliğine geçilen aşamanın ilk basamağı olmaması gerektiğini de vurguladı.

Baro yönetimine aday olmak için avukatların yaşadığı sıkıntıları gözlemlemek, deneyimlemek, aktif ve fiilen avukatlık yapıyor olmak, yeniliklere teknolojiye açık olmak, değişime inanıyor olmak, her sabah gözlerini adliyelerde hak savunmak için açıp, her gece o günün hukuk adına neler yapıldığının muhasebesini yapmak gerektiğini belirten Ahi, mesleğin onurunu ve itibarını yükseltmek için aday olduğunu da dile getirdi.

Yorumlar (2)
  1. Alper Kartal Alper Kartal

    Birincisi bu adam bilişim avukatı değil. İkincisi aynı sektörden bir çok firmaya avukatlık yapıyor. Tanıdığım kadarıyla işi avukatlık yapmak değil, daha çok medyatik olarak anılmayı seviyor.

    1. Kendisi iyi bir bilisim avukatidir. Taniyan tanir. Kendisine basarilar dilerim. Bilisim denince hukuki konularda ilk gokhan bey akla gelir.

  2. Hukuk Kitap Evi Hukuk Kitap Evi

    Baro seçimleri heyecanlı geçecek sanki, Adaylara başarılar dileriz.