Apple Türkiye, iPhone, Macbook ve Apple Watch modellerine zam yaptı
Teknoloji

Apple Türkiye, iPhone, Macbook ve Apple Watch modellerine zam yaptı

Apple'ın kur artışı nedeniyle ülkemizde ürünlerine zam uygulayacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Beklenen zam az önce hem iPhone, hem Macbook hem de Macbook Pro modelleri için uygulandı. Akıllı telefon pazarının en pahalı modellerinden biri olan iPhone X'in fiyatı yeni gelen zam ile birlikte 7 bin 499 TL'ye çıktı.

256 GB'lık iPhone X'in fiyatı 8 bin 599 TL'ye çıktı

Hatırlatmak gerekirse iPhone X modelinin 64 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonu 6 bin 099, 256 GB dahili depolamaya sahip olan versiyonu ise 6 bin 899 TL fiyat etiketine sahipti. Yeni gelen zamla birlikte 256 GB'lık iPhone X'in fiyatı 8 bin 599 TL'ye çıktı.

iPhone X'in arından iPhone ailesinin en pahalı üyesi olan iPhone 8 Plus ise gelen zamlarla birlikte 64 GB'lık dahili depolama için 5 bin 899, 256 GB'lık dahili depolamaya sahip versiyon için ise 6 bin 999 TL fiyat etiketi ile satılmaya başlanacak. iPhone 8 modeli ise gelen zamlarla birlikte 5 bin 199 ve 6 bin 299 TL fiyatına çıktı.

Tabii ki bu büyük zamdan etkilenen modellerin sadece iPhone X, 8 ve 8 Plus olmadıklarını da belirtelim. iPhone SE, iPhone 7, 7 Plus, Macbook modelleri ve Apple aksesuarlarının fiyatları da gelen zamla birlikte arttı. 128 GB dahili depolama kapasiteli Macbook Air ise gelen zamlarla birlikte 5 bin 499 TL fiyat etiketi ile satılmaya başlanacak.

Giriş seviyesi Macbook Pro modelinin fiyatı ise 7 bin 699 TL. iPad Pro'nun 10,5 inçlik versiyonu 3 bin 699, 12,9 inçlik versiyonu ise 4 bin 499 TL'ye çıktı. Son olarak gelen zamlarla birlikte Apple Watch Series 3'ün fiyatının ise 2 bin TL'ye çıktığını da ekleyelim.

Yorumlar (5)
 1. Kullanıcı Yorumu Kullanıcı Yorumu

  Başlığı "Tüm Ürünlere Zam Yaptı" şeklinde düzeltirseniz daha iyi olur. Çünkü başlıkta geçen ürünlerin dışında tüm ürünlere aşırı zamlar geldi. Aksesuarlar dahil. Zam gelmeyen ürün yok!

 2. Burada zam da yok, adamlar dolar ile getiriyordu doğal olarak, TL dolar karşısında düşünce otomatik olarak fiyatlarda düzenlendi. Çok duyarız bu haberleri artık.

 3. Buduncu Buduncu

  Bir vatandaş diyor ki; Devletin yerinde ben olsam Apple ürünlerini niye dolar üzerinden alıyoruz. Burası Türkiye burada Türk parası geçer diyor.

  Ne cevap versem bilemedim...

 4. Asgari ücretli işçi yine alır, koyar masaya ..

 5. Ne zammı ya. Adamlar dolara endeksledi fiyatları. Doların yükseldiğide yok TL değer kaybediyor bizede dolar yükselmiş gibi geliyor.