SPONSORLU

Albaraka Garaj için Başvurular Devam Ediyor

Albaraka Garaj için Başvurular Devam Ediyor

Katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk start up hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj, yenilikçi projelere sahip girişimcileri desteklemek üzere başlattığı ikinci başvuru dönemi devam ediyor. Yenilikçi fikri olan, inovatif düşünen ve destek bekleyen tüm yeni girişimciler, www.albarakagaraj.com adresine 17 Haziran’a kadar başvuruda bulunabilir.

Albaraka Türk’ün yenilikçi projelere sahip girişimcileri desteklemek üzere geçtiğimiz yıl kurduğu ve katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk startup hızlandırma merkezi olma özelliği taşıyan Albaraka Garaj’da, ikinci dönem başvuruları devam ediyor. Yenilikçi fikri veya projesi olan, inovatif düşünen ve destek bekleyen girişimciler, 17 Haziran 2018 tarihine kadar www.albarakagaraj.com adresinden başvuruda bulunabilir.

Albaraka Garaj’da hedef gelecek vadeden projeleri ekonomiye kazandırmak. Başvuruda bulunan girişimci ve girişimci adayları, farklı proje ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan 12 haftalık yoğun bir mentorluk ve eğitim sürecinden geçiriliyor. Bu eğitimler ile girişimcilerin iş fikirlerini ticari başarıya ulaştırmaya amaçlayan Albaraka Türk; açık fikirli ve hayallerini gerçekleştirmek için gerekli motivasyon ve yeteneğe sahip, yenilikçi, teknoloji tabanlı ve ölçeklenebilir ürün ya da hizmet geliştiren ve bu girişimlerini büyütmeyi hedefleyen girişimcilere Albaraka Garaj’ın imkanlarını sunuyor.

“Tüm girişimcilere kapımız sonuna kadar açık”

Albaraka Garaj ile katılım bankacılığı sektöründe dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Garaj ile girişimcileri desteklemeye devam ettiklerini vurguladı. Geçtiğimiz yıl 450’nin üzerinde başvuru olduğunu kaydeden Utku, “Şu an Garaj kapsamında yer alan 9 projeden 7’si ile birlikte PoC çalışmaları yürütüyoruz, 4 projede ürünün satın alması tamamlandı, diğer 3 proje içinde görüşmeler devam ediyor. Başlattığımız ikinci dönem başvuruları doğrultusunda; yenilikçi fikri ya da projesi olan ve bunu hayata geçirmek isteyen tüm girişimcilere kapımız sonuna kadar açık. Amacımız; inovasyona açık olan, ister bankacılık ekosisteminde yer alan kurumlar olsun ister fintech girişimcileri olsun, tüm girişimciler arasında farklı işbirlikleri oluşturmak ve onları desteklemek.” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.