Bitcoin-Cash 15 Mayıs çatallanması öncesinde tırmanışa geçti
Kripto Para

Bitcoin-Cash 15 Mayıs çatallanması öncesinde tırmanışa geçti

15 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan çatallanma öncesinde dün, bitcoin-cash yüzde 10'un üzerinde fiyat yükselişi ile 1000 dolar psikolojik sınırını aşarak diğer kripto paralar karşısında daha iyi bir pozisyona geldi.

2017 yılının Ağustos ayında gene bitcoinden çatallanarak yaratılan bitcoin-cash geçtiğimiz hafta yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. Mayıs ayının ortasında gerçekleşmesi planlanan çatallanma ile bitcoin-cash blok limitini 8 mb’dan 32 mb’a çıkartacak ki bu asıl çatallandığı bitcoinin 1 mb blok limitinin çok üzerinde. Çatallanmada ayrıca, segwit protokolü de iptal edilecek.

Bitcoin-cash, orijinal bitcoin whitepaperine sadık kaldığı 2017 yılındaki çatallanmadan beri bitcoinin ismi ile yatırımcıları kandırdığı konusunda suçlamalara konu olmuştu. Bitocin-cashin şiddetli savunucularından ve erken dönem bitcoin yatırımcılarından olan Roger Ver son dönemlerde bir çok internet yayınına katılarak bitcoin-cashin tanıtımını yapıyordu. Aynı zamanda bitcoin.com’unda sahibi olan Roger Ver orjinal bitcoini isle bitcoin-core olarak isimlendirerek başka bir PR çalışmasınada imza atıyor.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri