Instagram gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan 18 araç

Instagram gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan 18 araç

Instagram paylaşımlarınızın diğerlerinin arasından sıyrılarak öne çıkmasını istiyorsanız, fotoğraflarınızı güzelleştirmeye yarayan çeşitli uygulamalara ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Her ne kadar Instagram'da tek başına birçok ayarı yapabilmek mümkün olsa da, bazı durumlarda başka araçlara ihtiyaç duyulabiliyor.

Biz de Instagram gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan, fotoğrafları düzenlemenize, takipçi kazanmanıza, beğeni çekmenize ve performansınızı analiz etmenize yardımcı olan 18 aracı sizler için derledik. Bu 18 aracı dört ana başlıkta sizler için inceliyoruz.

Düzenleme Odağındaki Araçlar

1 - VSCO (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

VSCO, Instagram'ın uygulama içi seçeneklerini genellikle kalite ve profesyonellik anlamında artıran ücretsiz filtreler sunuyor. VSCO ayrıca,özelleştirilmiş netlik, parlaklık / kontrast ve cilt tonu düzeltme gibi birçok düzenleme aracını da içinde barındırıyor. Böylece fotoğraflarınızı Instagram'da dışa aktarmadan düzenleyebiliyorsunuz. Buna ek olarak, Instagram gibi VSCO da kendi sosyal özelliklerini sunuyor: Doğrudan VSCO üzerinden insanları takip edebiliyor ve uygulama içinde fotoğraf paylaşabiliyorsunuz.

2- Priime (Ücret: 2,99 dolar / iOS uyumlu)

Priime, profesyonel fotoğrafçılar ile işbirliği içinde oluşturulmuş 100'den fazla filtre seçeneğini kullanıcılarına sunuyor. Hangi filtrenin daha iyi görüneceğinden emin değilseniz, Priime'nin "Akıllı Öneriler" seçeneğinde öneri de alabiliyorsunuz.

3- Snapseed (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

Fotoğrafınızın parklaklığını otomatik olarak ayarlayan Snapseed, fırça aracı, ideal pozlama, doygunluk ve renk sıcaklığını kişisel olarak ayarlamanıza olanak tanıyor. Snapseed ayrıca, size bolca kontrol ve ayarlama imkanı sağlıyor. Hatta küçük lekeleri veya istenmeyen nesneleri de fotoğrafınızdan çıkarmanıza yardımcı oluyor.

4 - Pixlr (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

Pixlr ile efektler, kaplamalar ve dokularla kendi filtrelerinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz filtreden memnun kaldığınız zaman, bu filtreyi kaydedip tekrar kullanabilirsiniz. Bu özellik, benzersiz bir marka imajı oluşturmaya çalışıyorsanız özellikle yararlı bir özellik olarak adlandırılabilir. Pixlr ayrıca parlaklığınızı ve keskinliğinizi seçici bir şekilde ayarlamanıza olanak tanıyor. Online fotoğraf düzenleyici olan Pixlr ayrıca, kırmızı göz düzeltici ve bir dizi fotoğraf düzenleme aracı da içeriyor.

5- Litely (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Aşırı filtrelenmiş ve düzenlenmiş fotoğraflar hoşunuza gitmiyorsa, Litely size uygun bir araç. Litely, bir fotoğrafın doğal güzelliğini arttırmak amacıyla hafif filtreler sunuyor. Ayarlamak için parmağınızı görüntü üzerinde herhangi bir yere sürüklüyor ve önce-sonra sürümlerini parmağınızla dokunarak karşılaştırabiliyorsunuz. Filtrenin fotoğrafınızla doğal görünmesini sağlamak için aynı filtrenin farklı varyasyonlarını da seçebiliyorsunuz.

Takipçiler Odağındaki Araçlar

6- Followers for Instagram (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

Instagram'da sizi takip etmeyen hesapları ve takip ettiklerinize göre takip etmeniz gereken hesapları size gösterir. Bir hesabın sizi takip etmemesinin nedenlerini anlamak için veriler oluşturur. Sizi takip etmeyen hesapları görmenizi sağlıyor.

7- Social Rocket (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Social Rocket, “beğenen/takip eden” seçeneklerini gösteren bir pazar olarak adlandırılabilir. Bir başkasının gönderisini her beğendiğinizde, kendi yayınlarınızda takipçileri veya beğenileri artırmak için puan kazanırsınız. Bu seçenek, verimli olmayan uzun vadeli bir çözüm olsa da, başlangıçta takipçi sayısını artırmaya ve içeriğinizin yayılmasına yardımcı oluyor.

8- Crowdfire (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Crowdfire etkin olmayan takipçilerinizi tanımlar. Etkin olmayan takipçilerinizi biliyorsanız, bunları takipçilerinizin havuzundan silebilir ve daha iyi bir analiz elde etmek için oranınızı düzeltmenize yardımcı olur. Crowdfire ayrıca otomatikleştirilmiş DM mesajları da sunuyor; kullanıcıların sizi takip etmemelerini ve yeni takipçiler bulmanızı sağlıyor.

9- Tracker for Instagram (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Instagram, hesapları tekli ya da toplu olarak takip etmek için etkili araçlar sunmuyor. Tracker for Instagram, bunu doğrudan uygulamadan yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, genel yayın performansınızı gösteriyor ve takipçilerinizin hesabınızla nasıl etkileşimde bulunduğunu analiz ediyor, böylece en aktif kullanıcılarınızı keşfedebiliyorsunuz.

10- Followers & Likes on Instagram (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Followers & Likes on Instagram uygulaması, en çok ilginizi çeken ve en az katılım gösteren takipçilerinizin listelerini oluşturur. Bu özellik, hedef kitlenizi daha iyi anlamanızı sağlar. Ayrıca, hangi yayınların en iyi takipçilerinizden en çok beğeni ve yorum aldığını gösterir. En popüler yayınlarınızı bilmek ise gelecekteki içerik stratejinizi değerlendirmenize ve değiştirmenize yardımcı olabilir.

Beğeni Odağındaki Araçlar

11- InstaTag (Ücretsiz / Android uyumlu)

InstaTag, popüler hashtag'ler arasında en yüksek trend hashtag'larını keşfetmenize olanak sağlıyor. Trend olan hashtag'leri kullandığınız zaman, gönderilerinizin öne çıkma olasılığı daha yüksek oluyor. Düzinelerce kategori ve yüzlerce etiket bulunduran InstaTag'in kategorileri arasında istediğiniz etiketleri de arayabiliyorsunuz.

12- Get Instant Likes and Hashtags (Ücretsiz / Android uyumlu)

Get Instant Likes and Hashtags, her bir kategorinin en üstteki etiketlerini toplar ve en popüler olanları gösterir. Bu da hashtag kararlarını hızlı bir şekilde oluşturmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, kategoriler ekleyebilir, düzenleyebilir veya kaldırabilir ve size özel hashtag'ler oluşturabilirsiniz. Böylece tüm hashtag'lerinizi bir kerede kopyalayıp postalarınıza yapıştırabilirsiniz.

13- Magic Liker for Like Tags (Ücretsiz / iOS uyumlu)

Magic Liker for Like Tags, aynı anda birden çok etiketi aramanıza, uygulama tarafından önerilen popüler etiketleri bulmanıza, önerilen günlük etiketlerde arama yapmanıza veya "yalnızca videolar" veya "yalnızca fotoğraflar" gibi kategorilere göre yayın aramanıza yardımcı oluyor.

Analiz Odağındaki Araçlar

14- Instagram Insights (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

Instagram aslında kendi yerel analiz araçlarını sunuyor. Instagram Insights kullanmak için ise bir Facebook İşletme profiline sahip olmanız gerektiyor. Eğer yoksa, kurulum için basit, dört aşamalı bir süreç sonucunda sahip olabiliyorsunuz. Araç, "Hikaye gönderme" seçeneğini kullanıcının kaç kez kullandığını, yayınlarınızı kaç kişinin kaydettiğini ve Instagram reklamlarınızın ne kadar iyi çalıştığını içeren bilgiler sunuyor.

15- Hootsuite Analytics (30 günlük deneme sürecinden sonra aylık 30 dolar / Android ve iOS uyumlu)

Kitle büyümesi ve trafik gibi metriklerle birlikte Hootsuite, insanların yayınlarınıza dil veya cinsiyete göre nasıl tepki verdiklerini ve takipçilerinizin ne tür eylemler gerçekleştirdiği gibi bilgileri topluyor. Ayrıca, etkileşim faktörlerini test ediyorsanız veya belirli verileri topluyorsanız, özellikle faydalı olan analizleri karşınıza çıkarıyor.

16- Iconosquare (30 günlük deneme sürecinden sonra aylık 30 dolar / Android ve iOS uyumlu)

Yukarıdaki iki araç yalnızca işinize odaklanırken, Iconosquare ayrıca sektörünüzdeki en önemli Instagram etkileyicileri tanımlayarak topluluğu inceler. Markanızı tanıtmak için influencer'ları işe almakla ilgileniyorsanız, ancak onları nerede bulacağınızdan emin değilseniz, bu uygulama size uygun. Sadece Instagram stratejinizi oluşturmaya başlıyorsanız ve diğer markaların ilham almak için neler yaptığını görmek istiyorsanız da sizin için yararlı olacaktır. Iconosquare ayrıca etkileşimle ilgili analitik bilgiler sağlar ve hashtag'in büyümesini ve popülerliğini analiz eder.

17- Union Metrics (Deneme sürümünden sonra aylık 23 dolar / Android ve iOS uyumlu)

Union Metrics, en sadık takipçilerinizi, en iyi hashtag'lerinizi ve en iyi performans gösteren yayınlarınız için en uygun gönderi zamanını gösterir. Ücretli sürüm, profil analizi ve hashtag izleme dahil olmak üzere daha spesifik bilgileri toplar. Bunun için ödeme yapmak konusunda emin değilseniz, ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

18- Squarelovin (Ücretsiz / Android ve iOS uyumlu)

Squarelovin, takip edenlerin sayısı, gönderilecek en iyi ve en kötü zamanlar ile en iyi hashtag'ler ile ilgili analizler yapıyor. Hepsinden iyisi, analitik olarak günlük, haftalık ve aylık olarak sunulur; odak noktanızı ve analitiğinizi uygun gördüğünüz şekilde daraltmanıza veya genişletmenize olanak tanır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.