Benzer konularda konuşmak isteyen kişileri buluşturan uygulama: Smopin

Benzer konularda konuşmak isteyen kişileri buluşturan uygulama: Smopin

Webrazzi Dijital 2018 konferansımızda yeni girişimler de tanıtılmaya devam ediyor. Bu girişimlerden biri de benzer konularda konuşmak isteyenleri buluşturan Smopin oldu. Smopin'i kurucu ortaklarından Emir Emanetoğlu'ndan dinledik.

Kişiler, kendilerini yalnız hissettikleri zamanlarda ya da bir konu hakkında tanıdıkları insanlardan başkalarıyla konuşmak istediklerinde, kendilerini sosyal medyanın kollarına bırakabiliyor. Kimi zaman şans eseri doğru kişileri yakalıyor, çoğu zaman boşa kürek çekiyorlar. Bilgi edinmek ya da tartışmak istediğiniz bir konu hakkında size ilgili kişilerle konuşma fırsatı sunan sohbet uygulaması Smopin tam da bu noktada hayat kurtarıyor.

Sadece arkadaş arayan, kaliteli sohbet veya tavsiye isteyen, bir arkadaşlık uygulamasında görünmek istemeyenler için hayata geçirilen Smopin'e üye olmak için yapmanız gereken tek şey, uygulamayı mağazadan indirdikten sonra Facebook hesabınızı kullanarak hesabınızı aktif etmek. Giriş yaptıktan sonra konuşmak istediğiniz kategoriyi seçiyor ve o kategori hakkında minik bir detay veriyorsunuz. Örneğin; konserler hakkında konuşmak istiyorsanız, müzik kategorisine girip ilgili alana "konserler" yazıyorsunuz. Sizin gibi, aynı konuda konuşmak isteyenler sıralanmaya başlıyor. Tıpkı Tinder'da olduğu gibi konuşmak istemediğiniz kişileri sola kaydırarak geçebiliyor, tercih ettiğiniz kişiye ise el sallayıp sohbet etmek için istek gönderebiliyorsunuz.

Halihazırda 25 bin kullanıcıya sahip Smopin'de her yaştan kullanıcı mevcut. Haftada 2 bin 500 kullanıcının eklendiği platformda, haftalık olarak 50 bin mesaj gönderiliyor.

Emir Emanetoğlu, Gökhan Çınar, Tuna B. Urut, Ali Can Demiralp ve Alp D. Urut tarafından kurulan Smopin'in hedefleri, daha fazla kullanıcıya ulaşarak, üyelik sistemini aktif hale getirmek ve global kullanıma ulaşmak olarak sıralanıyor.

Şimdilik tamamen ücretsiz olan Smopin'i, iOS cihazlarınız için App Store'dan, Android cihazlarınız için Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.