İlgi alanınıza göre içerikler sunan haber kaynağı uygulaması: Laserlike

İlgi alanınıza göre içerikler sunan haber kaynağı uygulaması: Laserlike

Şimdiye kadar başta Facebook olmak üzere sosyal ağların Haber Kaynağı'dan fazlaca bahsettik. Şimdi sıra başlı başına bir Haber Kaynağı olan Laserlike uygulamasında! İlgi alanınıza göre içerikler sunan bir haber kaynağı uygulaması olan Laserlike'ın bir anlamda Feedly ve Flipboard'dan ilham aldığını söyleyebiliriz. Ancak uygulamanın bu iki servis gibi bir masaüstü versiyonu söz konusu değil.

Uygulamanın kullanımı ise oldukça basit. Uygulamayı yükledikten sonra Facebook, Twitter ya da telefon numarası üzerinden profilinizi oluşturabiliyorsunuz. Profil oluşturulduğunda Laserlike size otomatik olarak bir kullanıcı adı atıyor. Ancak onu değiştirmeniz mümkün. Profil oluşturduktan sonra ise Laserlike arkadaşlarınızı uygulamaya davet etme seçeneğini sunuyor. Tahminimce her yeni uygulama gibi Laserlike'ın da kullanıcı tabanını genişletmeye ihtiyacı var.

Bu adımların ardından takip etmek isteyebileceğiniz konu başlıklarını sizin için kişiselleştiren Laserlike, ciddi anlamda çeşitliliğe sahip bir seçki sunuyor.  Yine de çevrim içi oyunlarla bir ilişkim olmamasına rağmen bana League of Legends içeriklerini önermesi, kişiselleştirme tarafını çok da ciddiye almamamız gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

Yukarıda da belirttiğim üzere sunulan ilgi alanları arasında yapay zekadan kişisel gelişime, kripto paralardan evde bira yapımına, ünlülerin dedikodularından yeni müziklere kadar ciddi bir çeşitlilik söz konusu. Ben Haber Kaynağı'mda 9 içerik kategorisi görmek istediğimi belirttim. Haber kaynağının yanında yer alan "sizin için" butonuna basarak arkadaşlarımın paylaştığı içeriklere, uygulamadaki popüler ve yükselmekte olan haberlere, kişiselleştirilmiş video haber kaynağına, yerel haberlere ve favori ilgi alanlarıma ulaşmam mümkün.

Bunun yanı sıra uygulamada Profil ve Mesaj Kutusu özellikleri de bulunuyor. Bu anlamda Laserlike'ın kendini bir sosyal ağ olarak konumlandırmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Zira isteyen kullanıcılar birbirlerini takip edebiliyor ve uygulama içindeki aktivitelerini görüntüleyebiliyor. Son olarak uygulamada Facebook'u andıran bir prensiple içerikler arasında arkadaş davet etme çağrısı yapıldığını da belirtelim. Bu arada Laserlike'ın beğeni yerine İfade kullanması da uygulamadaki Facebook benzeri özellikler arasında yerini alıyor.

Srinivasan Venkatachary, Anand Shukla ve Steve Baker isimli 3 kurucu ortağın hayata geçirdiği Laserlike'ın iki de yatırımcısı var. Bu yatırımcılardan biri Sutter Hill'de Yöneticilik yapan Mike Speiser, diğeri ise Redpoint'in ortaklarından Satish Dharmaraj. Product Hunt'ta olumlu yorumlar alan Laserlike'a bir şans vermek isterseniz, Android ve iOS sürümleri mevcut.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.