Pratik filtre kahve girişimi Kahvegibikahve, 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı
Yatırım

Pratik filtre kahve girişimi Kahvegibikahve, 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Taze çekilmiş filtre kahveyi hazırlık ve temizlik derdi olmadan pratik halde sunan Kahvegibikahve2 milyon TL değerleme ile Tarvenn’den yatırım aldı. Kahveye odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Kahvegibikahve, yeni kavrulmuş kahve çekirdeklerini tazeliğini kaybetmeden öğütüp pratik filtreler halinde kahve severlerle buluşturuyor.

Doğa dostu fiber filtreler

Filtre kahve severleri hazırlık ve temizlik süreçlerinden kurtarmayı hedefleyen Kahvegibikahve, yüzde 100 Arabica çekirdeklerinden yeni çekilmiş kahveyi özel üretim fiber filtreler halinde sunuyor. Kahve için özel olarak mısır fiberinden üretilen filtreler ile her zamankinden daha lezzetli ve daha pratik kahve içme keyfi sunan Kahvegibikahve'nin kullandığı fiber filtreler doğada çözünebiliyor.

Söz konusu yatırımın akıllı sermaye modelini tohum ve erken aşama girişimlere uygulayan Tarvenn'in ilk yatırımı olduğunu da ekleyelim. Hazırlık ve temizlikle uğraşmadan taptaze filtre kahve içme keyfini müşterilere sunduklarını ve bugüne kadar 15 bin bardak pratik filtre kahve içirmeyi başardıklarını belirten Kahvegibikahve’nin Kurucusu Ubeydullah Güngör, Tarvenn’den alınan yatırımla finansal ve operasyonel olarak güçlenerek Fiber Filtre lansmanı yaptıklarını da paylaştı.

Yatırım işlemlerinin Ocak ayında tamamlandığını ve kısa zaman içerisinde kat ettikleri mesafeden memnun olduklarını belirten Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk, değer yaratan fikre sahip tüm iyi ekiplere yatırım yapmak için yola çıktıklarını belirtti.

Yorumlar (9)
 1. Mahat Ameldova Mahat Ameldova

  2 milyon TL şirketin yüzde kaçı için verilmiş, belli midir?

  1. Bakkal Amca Bakkal Amca

   Alınan hisse için 2 milyon verilmemiş, şirketin değeri 2 milyon olarak değerlenip hisse oranında yatırım yapılmış.

   1. Mahat Ameldova Mahat Ameldova

    Güzel

  1. Murat Murat

   girişimcilik hiç yapılmayanı mı yapmaktadır. Senin söylediğinde laf sanki

 2. Furkan Furkan

  bu arkadaşa da çok üzüldüm bu yatırımcı tiplilere kanmış. Smart money diyerek girişimcileri sömürüyorlar. Para verdikleri yok. Mali müşavir, avukat vb. aracılık hizmetlerini para olarak sayıyorlar. Bunları 200 bin dolarlık hizmet olarak sayıp şirketinizin %10'unu alıyorlar. Ağzınıza da bir parmak bal çalıyorlar, müteahhitler varmış bir sonraki aşamada onlara gidilirmiş falan. Yani ortada bir nakit yok, varsa da ufacık. Zaten sanal ofis kullanıyorlar yatırımcı şirket. Hiç güven vermiyor. Geçmiş olsun girişimci arkadaşa.

  1. Merhaba Furkan Bey,

   Önyargılı değerlendirmelerinize neyin sebep olduğunu bilmiyoruz fakat kriterlerimiz ve modelimiz hakkında sizin aracılığınız ile bir açıklama yapmak sevindirici.

   Tohum ve erken aşamada yatırım için değerlendirdiğimiz girişimler için;

   - Değerleme aralığımız: 800.000 TL – 20.000.000 TL

   - Talep ettiğimiz hisse aralığı: %5 - %30

   Yukarıdaki oranları çarparak sermaye alt ve üst limitlerini bulabilirsiniz. Şirketlerin büyümesi sırasında ihtiyacı olan her şeyi bir yatırımcı olarak değil takım arkadaşı olarak sunmaya çalışıyoruz. Dediğiniz gibi 200 bin dolarlık hizmet olarak sayılan mali müşavirlik ve avukatlık hizmetleri varsa biz de kendilerini tanımak isteriz.

   Bahsi geçen müteahhitleri bilmiyoruz fakat network’ümüzde uluslararası yatırım bankaları ve portföy yöneticilerinden Türkiye’deki saygıdeğer iş adamlarına birçok kişi ve kurum mevcut. Yine de yatırımlarımızı kendi öz sermayemiz ile yaptığımızı, yatırımcı networkümüzü sonraki aşamalarda, gerek varsa, kullandığımızı hatırlatalım.

   Ayrıca bir yatırım ve danışmanlık firması olarak ne yazık ki sanal veya ortak ofis kullanmamız mümkün değil. Ofisimizdeki duvarlar ve masalarımızın üstü gizlilik sözleşmeleri ile bağlanmış belgeler ve bilgiler ile dolu.

   Merak ettiğiniz başka konular varsa bizimle her zaman iletişime geçebilir ve çok daha fazla bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.

   Saygılar.

   1. Ahmet Yıldız Ahmet Yıldız

    Helal olsun, güzel ve ölçülü cevap.

 3. Araştırınca aslında başka markalara ait poşet kahve ürünlerinin 2011 yılından beri aktif olarak satışta olduğunu gördüm.