Google, Manhattan'ın önemli binalarından Chelsea Market'ı 2,4 milyar dolara satın aldı

Google, Manhattan'ın önemli binalarından Chelsea Market'ı 2,4 milyar dolara satın aldı

Dünyanın arama motoru devlerinden Google, 2,4 milyar dolar karşılığında Manhattan'da bulunan Chelsea Market binasını satın aldı. Chelsea Market, Google'un New York 111. Cadde'de bulunan ana merkezinden birkaç blok ötede yer alıyor.

Google, New York'taki çalışanlarının birçoğunu kiralanan ofislere taşıyarak, New York'taki alanını da böylece genişletmeye başladı. 111.400 metrekarelik Chelsea Market binası, aynı zamanda Major League Baseball ve Manhattan'ın en sevilen yemek zincirlerinden Food Network'e de ev sahipliği yapıyor.

Satın alma, Google’ın New York'ta genişlediğinin de kanıtı niteliğinde. Yaklaşık yirmi yıl önce New York'a gelen ve şu anda yaklaşık 7 bin çalışanı çalışanı bulunan Google, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Anlaşma aynı zamanda, ABD'li teknoloji devlerinin alım güçlerinin ne denli arttığına da dikkat çekiyor.

Google, Chelsea Market'ı Atlanta ve Köln merkezli Jamestown Properties adlı real estate şirketinden satın aldı.

Google'ın Emlak ve İşyeri Hizmetleri Başkan Yardımcısı David Radcliffe yaptığı açıklamada, bu satın almanın Google'ın New York'a olan bağlılığını güçlendirdiğinin ve Chelsea Market'in şirket için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.