Adres doğrulama ve tamamlamaya odaklanan yeni girişim: Paragon
Girişim

Adres doğrulama ve tamamlamaya odaklanan yeni girişim: Paragon

Bugün gerçekleştirdiğimiz Webrazzi E-Ticaret 2018 konferansımızda sahneye çıkan girişimlerden biri olan Paragon, müşterilerinizden adres verilerini yüksek kalitede ve tam doğrulukla almanızı sağlayan ilginç bir girişim. Yazım ve format hatalarını gideren Paragon, elde edilen adresleri koordinatlara dönüştürerek erişimi kolaylaştırmayı hedefliyor.

 249 ülkenin adreslerini destekliyor

Fikret Toydemir tarafından kurulan Exastax'ın 3 çözümünden biri olan Paragon, akıllı algoritması, kolay kullanımı, yüksek doğrulama başarısı ve esnek paket kullanımı ile ön plana çıkıyor. Dünya genelinde 249 ülkeyi destekleyen ve adresleri her ülkenin adres formatına uygun olarak eksiksiz bir şekilde erişmenize olanak tanıyan Paragon, adresleri düzeltmenizi ve doğrulamanızı da sağlıyor.

Adres doğrulama sayesinde müşterilerine gönderi oranlarını iyileştirme, zaman ve maliyet tasarrufu sağlama, müşteri deneyimini geliştirme ve dolandırıcılık tespitini kolaylaştırma gibi yetenekler kazandıran Paragon, hatalı adres girişlerinden kaynaklanan iadelerin gönderi maliyetlerini de ortadan kaldırıyor.

Adres doğrulamanın yanı sıra otomatik adres tamamlama sayesinde siteye adreslerini giren müşterilerin de işini kolaylaştıran Paragon, başarılı bir e-ticaret çözümü. Kısacası adres hataları nedeniyle doğabilecek sorunları ortadan kaldıran girişim, otomatik adres tamamlama, adres doğrulama, koordinat bilgisi ve toplu işlem gibi yeteneklere sahip.

Yorumlar (2)
 1. Adres bilgisi girme ve adres doğrulama iş çok büyük sıkıntı. Müşterinin adres bilgisi girmesi hem zaman alabiliyor hem de kafa karışıklığı yaratan formlar müşterinin sipariş tamamlamasına engel olabiliyor. Bir diğer taraftan da girilen adresin doğrulanması işlemi işletmelerde hem zaman hem de maddi kayıplara sebebiyet veriyor.

  Biz Tap Tap Ücretsiz Online Sipariş Sistemi https://tr.usetaptap.com olarak tüm dünyadaki restoranların ve perakende satış yapan mağazaların müşterilerine Paragon benzeri adres tamamlama ve koordinat bilgisi özelliklerini Google Maps API üzerinden sağlıyoruz.

  Sorum şu; Paragon 249 ülkenin adreslerini nasıl destekliyor? Veriyi Google Maps API gibi bir sistemden çekip mi işliyor yoksa OpenStreetMap gibi bir açık kaynak veritabanını mı kullanıyor?

  Bu arada henüz Google Maps API'nin sunmadığı birkaç güzel özellik var. Bu özellikler üzerine kurulu birkaç tane girişim var. Paragon da devler ile rekabet yerine devlerin sunmadığı özelliklere ihtiyacı olan niş pazarlara yönelik özellik geliştirirse biz de müşterileri oluruz.

  Paragon'a başarılar dileriz.

  1. Fikret Toydemir Fikret Toydemir

   Doğukan Bey merhaba,

   Yorumlarınız için teşekkürler, Paragon yurtiçi verilerini farklı kaynaklardan Büyük Veri işleme teknikleri ile derlerken, yurtdışı verilerini ise iş ortaklığı yapmış olduğu bir veri sağlayıcısından tedarik etmektedir. Paragon, Exastax ekibi tarafından geliştirilmiş ve Google, Yandex gibi global servis sağlayıcıları ile entegrasyonu yoktur. Bu noktada devler ile bir rekabet içerisinde değildir, çünkü büyük oyunculardaki verilerin büyük bir yüzdesi son kullanıcılar tarafından oluşturalan crowd-source verilerdir ve doğrulama işlemi için uygun değildir. Paragon devlerden farklı olarak aşağıdaki özellikleri sağlamaktadır

   - Adres içindeki kelimeleri, yazım hatalarını düzeltme

   - Doğru adres seçenekleri sunma

   - Adresleri bileşenlerine ayırma (cadde, sokak, bulvar, mahalle….vs)

   - Adresleri doğrulama ve koordinatlama

   - Adres zenginleştirme

   - Eksik adreslerden yeni bir posta adresi oluşturma

   - Çoklu adresleri işleyebilme

   - UAVT ve/veya ülkelere özel metadata bilgilerini ekleme

   - Excel ve Csv formatlarında toplu doğrulama

   - Özel raporlar oluşturma

   - Modern kullanıcı arayüzü ile kolay backoffice kullanımı