Özellikle yurt dışı pazarı hedefleyen girişimlerin tanıtım için yararlanabilecekleri 10 araç

Özellikle yurt dışı pazarı hedefleyen girişimlerin tanıtım için yararlanabilecekleri 10 araç

Yeni bir girişimin önündeki zorlu sürecin belki de ilk adımı hedef kitleye ulaşmak ve bilinirlik kazanmak. Fikrin pazarlanması ve insanlar tarafından tanınması gelecekteki kullanımını direkt olarak etkiliyor. Bunun için, yoktan bir marka var ederken yararlanabileceğiniz 10 aracı inceledik.

Startuplister

Startuplister, girişiminizin yeni teknoloji ve girişimleri takip eden platformlarda yer almasını sağlayan bi araç. 40’dan fazla girişim sitesinin listelerine girişiminizi ekleyerek kullanıcı edinmenizi ve fark edilmenizi sağlıyor. Startuplister çalıştığı siteleri; backlink kaliteleri, kullanıcılarının aktifliği, SEO kalitesi gibi kriterlere göre seçiyor. Startuplister ile girişim sitelerinde görünürlüğünüzü artırmanın tek seferlik ücreti 89 dolardan başlıyor.

Upbeat

Upbeat, şirketinizin hikayesinin medyada yayılmasında yardımcı olan bir araç. Siz şirketinizi Upbeat’e anlatıyorsunuz, onlar da sizin istekleriniz doğrultusunda uygun gazetecileri bulup şirketinizi anlatıyorlar ya da sizinle röportaj yapmak üzere yönlendiriyorlar. Medya uzmanları tarafından yürütülen süreci siz de takip edebiliyorsunuz. Upbeat’in hizmetlerinin ücreti 500 dolardan başlıyor.

Pr.co

Pr.co, medyadaki varlığınızı yönetmenizde yardımcı olan bir platform. Pr.co'daki basın odanız bütün yayınınızı, iletişim ve şirket bilgilerinizi tutan ve ekibinizdeki herkesin erişebildiği bir çalışma alanı. İçeriklerinizi basın odanızdan yayımlayabiliyor ya da bağlantılarınıza e-posta yoluyla gönderebiliyorsunuz. Kaç kişiye ulaştığınızın bilgisi de rapor halinde sunuluyor. Pr.co'nun kullanım ücreti ayda 47 dolardan başlıyor ve ek hizmetlerinden faydalanmak isterseniz artıyor.

Pitchpigeon

Pitchpigeon, teknoloji alemini varlığınızdan haberdar etmeniz için bir araç. 200’den fazla bilinen teknoloji bloguna ve teknoloji habercilerine girişiminizi ya da uygulamanızı duyuruyor ve yayılımınızı takip ediyor. Çıkış mailinizi hazırlayıp anında yayın ağıyla paylaşıyor ve ağlarındaki hangi yayıncıların görüntülediklerini görmenize olanak sağlıyor. Pitchpigeon’ın hizmetlerinin ücreti 49 dolar.

BuzzSumo

BuzzSumo, hangi tür içeriklerin hangi alanlar ve amaçlar için en etkili olduğunu çözümleyen bir araç. İçerikleri sosyal medyada ne kadar paylaşıldıkları üzerinden sıralıyor ve konusuna ve hitap ettiği kitleye göre sınıflandırarak gelişmiş bir arama motoruyla ulaşılabilen bir veri bütünü halinde sunuyor. Böylece siz de alanınızda en etkili içerikleri inceleyerek kendinize en uygun içeriği üretirken fikir ediniyorsunuz. BuzzSumo’nun ücreti ayda 79 dolardan başlıyor.

JustReachOut

JustReachOut, girişimizi tanıtmak için en uygun gazeteci/yazarı bulmanızı sağlayan bir araç. Alanınızı yazıyorsunuz ve JustReachOut bu alandaki haberleri, makaleleri, içerikleri bulup yazarlarına ulaşıyor. Bulduğu gazeteci/yazarların iletişim bilgilerini ve onlara ulaşırken kullanabileceğiniz taslakları sizinle paylaşıyor, isterseniz sizin adınıza iletişim kuruyor. JustReachOut’un aylık ücreti 159 dolar, yazarlara sizin adınıza ulaştıkları paketi 497 dolar.

Hey Press

Hey Press, teknoloji yazarlarına ulaşabildiğiniz bir arama motoru. Binlerce yazarın yüzbinlerce yazısını topladıkları veritabanları sayesinde anahtar kelimelerle aradığınız yazarı iletişim bilgileri ve yazılarıyla birlikte bulabiliyorsunuz. Hey Press’in tek kullanıcı ve sınırlı erişim için ücreti ayda 15 dolardan başlıyor, sınırsız kullanım için kendileriyle iletişim kurmanız gerekiyor.

Pressfarm

Pressfarm, girişiminiz hakkında yazacak gazetecileri bulmanızda yardımcı olan bir araç. 20.000’den fazla yazar içinden size uygun olanları girişiminizin alanına göre filtreleyerek bulabiliyorsunuz. Pressfarm, girişiminizi startup listelerine de ekleyerek aranınca daha kolay bulunmanızı ve göz önünde olmanızı sağlıyor. Pressfarm’ın başlangıç paketi ayda 18 dolar.

Nouncy

Nouncy, sizin adınıza girişiminizi duyuracak destekçiler organize etmenizi sağlayan bir araç. Tanıtmak istediğiniz site, içerik, etkinlik linkine karar verdikten sonra kampanya sayfanızda amacınızı açıklayıp destekçilerinizi bulmak üzere kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyorsunuz. Destekçileriniz linkiniz için çeşitli ağlardan paylaşım yaptıkça kampanyanızda birikiyor ve yayımlanma zamanları sizin kontrolünüze kalıyor. Nouncy’nin güzel bir özelliği de ücretsiz olması.

Publicize

Publicize, kurumsal şirketlerin yüksek fiyatlara yaptığı pazarlama/danışmanlık hizmetlerini yeni girişimler için uygun fiyata sunan bir şirket. Radikal bir misyonla hareket eden Publicize, özellikle girişimler için PR hizmetleri sunan bir alternatif olmayı amaçlıyor. Publicize’ın ücreti hizmetlerinin çeşitliliğine göre ayda 400 ile 1600 dolar arasında değişiyor ve belirli ücretler karşılığında seçtiğiniz ek hizmetlerden de yararlanabiliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.