Bulutistan'dan bulut yedekleme ve dijital arşivleme odaklı veri bankası: BulutBroker

Bulutistan'dan bulut yedekleme ve dijital arşivleme odaklı veri bankası: BulutBroker

Bulut sistemlerinin kurulumu, yönetimi ve desteği konularında hizmet veren Bulutistan, bulut yedekleme ve dijital arşivleme odaklı veri bankası ile karşımızda. Bulutistan’ın kardeş şirketi olarak hizmet veren BulutBroker adındaki veri bankası, Bulutistan çatısı altında elde ettiği bilgi birikimi artırarak bölgesel bir uzmanlık merkezine dönüşmeyi hedefliyor.

10 Petabayt veri büyüklüğüne ulaştı

15 Şubat tarihinde düzenlenen bir toplantı ile duyurulan yeni yapılanmada BulutBroker, müşterileriyle oluşturduğu hacmi sayesinde 10 Petabayt veri büyüklüğüne ulaştı. Bulut yedekleme ve arşivleme süreçlerine odaklanan BulutBroker, konusunun lideri olmak için 2018 yılında yoluna bir grup şirketi olarak devam ediyor.

BulutBroker, kurumsal mega projeler ile Türkiye’de oluşturduğu “10 Petabayt (yaklaşık 10 milyar GB)” ölçek ekonomisi ile işletmelerinin veri yedeklemesi, arşivlemesi, felaket yönetimi ve iş sürekliliği ihtiyaçlarını en uygun koşullarda karşılıyor.

NetApp Gold Partner ve Veeam Bulut Servis Sağlayıcı iş ortağı da olan BulutBroker, Türkiye'de sakladığı kurumsal verinin tercih edilmesi durumunda bir kopyasının MS Azure, AWS gibi küresel bulutlarda, hibrit altyapılar ile saklanmasına aracılık da ediyor. Bulut yedekleme ve arşiv özelinde çalışarak, üretilen ve işlenen her verinin farklı bir lokasyonda kopyasının bulunmasını sağlayan BulutBroker, dijital varlıklara yönelik saldırılar her geçen gün artığı günümüzde oldukça önemli bir görev görüyor.

Veriyi tıpkı kasko sigortası yapılmış bir araç gibi her an güvence altına alan BulutBroker'ın ön yatırım gerektirmeyen, “kullandığın kadar öde” modeliyle sunulan hizmetleri, bulut yedekleme ve arşivleme teknolojilerine geçişi kolaylaştırıyor. Yedekleme sistemine entegre olarak arşivleme yapabilen BulutBroker çözümleri, ayrıca medya sisteminden arşivleme yaparak süreçleri de kolaylaştırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.