İçerik platformu CEOtudent, BIC Angels'tan yatırım aldı
Yatırım

İçerik platformu CEOtudent, BIC Angels'tan yatırım aldı

Başarı, fayda ve ilham odaklı bir içerik platformu olarak hizmet veren CEOtudent, BIC Angels'tan yatırım aldı. 3,2 milyon TL şirket değerlemesi ile yatırım alan CEOtudent'ın yatırım turuna BIC yatırımcılarından Milli basketbolcu Sinan Güler, Kıvılcım Çaylı, Bahadır Pekkan, Rıfat Nasih ve BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt katıldı.

2017 yılında BIC101 programına dahil olan ve BIC Angels'tan 1 milyon TL değerleme ile tohum yatırımı alan CEOtudent, kısa sürede rakamlarını katlayarak süreci başarıyla tamamladı ve ilk melek yatırımını almış oldu. 18 kişilik bir ekip tarafından yönetilen CEOtudent'ın ekibi başarı, fayda ve ilham odaklı içeriklerin üretimi, moderasyonu, sosyal medya üzerinden yayılımı, topluluk yönetimi ve operasyon üzerine çalışıyor.

CEOtudent'ın genel yayın yönetmenliğini kurucusu Yağmur Avvurur, satış, pazarlama ve kurumsal iletişimi yönetici ortaklardan Emre Can Durmaz ve teknik süreçleri ise Onur Zeybek yönetiyor. CEOtudent'in 2017’nin son çeyreğinde yüzde 92’si 18-30 yaş aralığında olmak üzere ortalama 1,5 milyon ziyaretçiye ve 4 bin içerik üreticisi kullanıcıya ulaştığını da ekleyelim.

İçerikleri ile sosyal medyada aylık 10 milyona yakın erişime ulaşan CEOtudent, markalara içerik pazarlaması çözümleri sunarak bu içerikleri kendi kitlesiyle buluşturuyor. CEOtudent'ın 2018 yılında erişim gücünü arttırarak ulaşacağı kitleyi dijitalleşme yolunda vizyoner yaklaşımlar sergileyen markalarla bir araya getirmeyi amaçladığını da ekleyelim.

Video içerik üretimi ve mobil uygulama

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CEOtudent kurucusu Yağmur Avvurur, Alınan yatırımın Türkiye’de büyümek için değerlendirileceğinin altını çizdi. Video içerik üretimine ve mobil uygulama üzerine yoğunlaştıklarını dile getiren Avvurur, uzun vadeli planlarının ise İngilizce içerik üretimine başlayarak yurt dışına yönelmek olduğunu paylaştı.

Yorumlar (12)
 1. Hasan Sosiç Hasan Sosiç

  Yatırım işininde suyu çıktı. Blog sitesine bu yatırım nedir anasını satayım. Bir sürü site var böyle ona bakarsanız :) BIC nin boşa vereceği para var sanırım. İlgililere duyrulur

 2. Ahmetcn56 Ahmetcn56

  Türkiye'den çıksa çıksa bu tarz işler çıkıyor işte. Komedi.

  Kimse acı gerçekleri dile getirmiyor. Çevresi olan bazı adamlar allayıp pullayıp yatırımları kapıyor. Sonra taşıt.com gibi gizlice ve sessiz sedasız piyasadan çekiliyor. 2 M$ yatırım almıştı halbuki.

  Neden?

  Çünkü yatırımlar kişilerin bilgisine, projeye göre değil piyasadaki algısına göre yapılıyor. Birazcık gösteriş, üç beş TV'ye çıkıp, dünyayı kurtaran adamı oynayın sonrası kolay.

  İşte bu yüzden TR'den ayrıldım.

 3. Ahmet Ünlü Ahmet Ünlü

  ben hayatımda bu kadar saçma bir yatırım haberi duymadım.

  Arkadaş etrafta okadar yatırım yapılacak girişim var. Adamlar yapa yapa buna yaptı.

  Bari bizde instagram hatunları ile röportaj blog websitesi açalım ayda 5 milyon ziyaretçi kasalım yatırım alalım.

  BIC'e olan güvenim zedelendi açıkçası.

 4. Şimdiye kadar duyduğum en saçma yatırımlarda ilk 5'e girer. Şimdi bu projenin ülkenin teknolojisine, üretkenliğine ve gelişmesine ne faydası var? Şimdi bu arkadaşlar da girişimciyim diye yatırım yapanlarda yatırımcıyım diye geze dursunlar.

 5. Harun Gs Harun Gs

  Yorum yapan arkadaşlar şaşkınlıklarını dile getirmiş,

  Lakin BIC Angels için fazla abartıyorsunuz,

  Bakınız önceki yatırımlarından birine, sonra neden bu siteye yatırım yaptığını anlarsınız,

  https://egirisim.com/2016/06/02/bic101-hizlandirma-programinin-ilk-para-odulunu-akilli-gunluk-kazandi/

 6. Arda S. Arda S.

  Türkçe içerik olarak kendi alanındaki açık ara en iyi içerik sitesi. Teknolojiyi de Onedio kadar iyi kullanırlarsa çok iyi büyüyebileceklerini düşünüyorum.

 7. İsim Devir İsim Devir

  CEOtudent oldukça şık bir marka ismi. İçerik de zengin ve faydalı. İçerikten söz etmişken sayısı önemli değil benim için. Bana faydalı olması öncelikli kriterim. Ardı ardına açtığım linkleri tek nefeste okudum. Sönmeye yüz tutmuş müteşebbislik ruhum devam et vazgeçme iç sesi ile yankılandı diyebilirim. Slicon Valley ile ilgili bir paylaşımın tetiklemesiyle bu dizinin sezon bölümlerini buldum ve seyretmeye başladım.

  CEOTUDENT(Bir tasarımcı ve müteşebbis olarak marka ismini büyük harfle vurgulanması CEO kısaltmasının LogoText içinde bold veya farklı tonla vurgulanması daha hoş durur kanaatindeyim.

  Müteşebbislerine ve biz müteşebbislere hayırlı olması dileklerimle. Umarım bol bereketli kazançlar getirir proje sahiplerine, yatırımcılarına ve biz okuyucularına da.

  1. Barbaros Barbaros

   Ne cok mutesebbis demissin hocam türkçem kanadi.

   BIC Angels bu ülkedeki en gereksiz melek yatirim sirketlerinden biridir. Joachim Behrendt de bence bu isi hobi olarak yapiyor. Ofislerinde calistirdigi Bogazici'li arkadaslarin da tek vasfi gercek birer Bogazici'li olmak. :)

 8. Youtube hesaplarında 1013 abone olmasına rağmen 1 tane bile video olmayan girişimdir.

  https://www.youtube.com/channel/UCWR9h8UDh5K2hTIJKT0ROXg/

 9. Editor İçerik Ajansı Editor İçerik Ajansı

  Sosyal içerik paylaşım platformları geleceğin içerik hazineleri olarak görünüyor. İçerik tüketim hızı gün geçtikçe arttı. Onedio bunun en büyük kanıtı.

 10. Yatırım bazen para kazanmaya odaklanmaz. Parayı kazandırıcı alt mesajlara odaklanır. Madem girişimci ekosistemi gelişiyor, demekki bilinçli gelişmesine olanak sağlamalı. Ceotudent bize corbayı vermiyor. Yapmayı , hangi aletleri nerde ne zaman kullanacağımızı söylüyor. Siz fark etmessiniz bile ama o size çoktan yararlı olmuştur.