Akbank, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi kuruyor
Arama
Finans

Akbank, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi kuruyor

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan Akbank, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi kuracağını duyurdu. Bugün banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’una (KAP) yapılan açıklamaya göre Akbank, AkÖde adındaki şirket ile ödeme hizmetlerine odaklanacak.

12 milyon TL sermaye

Akbank’ın yüzde 100 oranında sahibi olacağı AkÖde, banka tarafından paylaşılan bilgilere göre 12 milyon TL sermaye ile kurulacak. Akbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’una yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz:

Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Bankamızın %100 oranında sahibi olacağı AkÖde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ünvanı ile İstanbul’da faaliyet göstermek üzere 12.000.000.- TL. sermaye ile anonim şirket statüsünde yeni bir şirket kurulması, şirket kuruluşuna ilişkin gerekli başvuruların yapılması, yasal izinlerin alınması ve diğer tüm işlemlerin yerine getirilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. Cem Ener dedi ki:

    ATM’lerinde Windows XP Professional yüklü olan bir bankanın bu işlere girmesi ilginç.

    1. ahmet senocak dedi ki:

      Zaten diger bankalarin tamami, ATM’lerde kendi gelistirdikleri isletim sistemlerini kullaniyor. Diger elektronik para isi yapan kuruluslarda, bilgisayarlarinda kendi gelistirdikleri isletim sistemlerini kullaniyor.

Bir Yorum Yazın