Ön muhasebe programı Paraşüt, 2017 yılını 7 bin müşteri ile kapattı
Girişim

Ön muhasebe programı Paraşüt, 2017 yılını 7 bin müşteri ile kapattı

Ön muhasebe programı Paraşüt, geride bıraktığımız 2017 yılına dair bilgileri paylaştı. 7 binin üzerinde müşteri ile yılı kapatan girişim platformuna pek çok yeni özellik de ekledi. Paraşüt, mobil uygulamadan e-fatura oluşturup gönderebilme ve mobilden fatura yazdırabilme gibi önemli özellikleri kullanıcılarına sundu.

E-ticaret entegrasyonları

Ülkemizin önde gelen firmaları ile CRM ve e-ticaret entegrasyonlarını hayata geçiren Paraşüt, 2017 yılında Salyangoz ve StockMount ile Hepsiburada, Gittigidiyor ve n11.com gibi online pazar yerlerinde satış yapan kullanıcıları için entegrasyonlar gerçekleştirdi.

E-ticaret entegrasyonlarına 2017 yılı sonuna doğru IdeaSoft ve Ticimax markaları ile devam eden ön muhasebe programı, entegrasyonlar sayesinde IdeaSoft ve Ticimax altyapılı e-ticaret siteleri üzerinden gelen siparişlerin müşteri, fatura ve ürün bilgileriyle birlikte platformuna aktarılmasını sağlıyor.

CRM tarafında ise Teamgram ve MyBasicCRM markaları ile iş birliğine giden Paraşüt, yapılan iş birliği sayesinde KOBİ’lere müşteri ilişkilerinden sipariş alımı, satışı ve faturalandırmasına kadar olan tüm süreçleri tek bir platform üzerinden yönetme imkanı tanıyor.

Paraşüt üzerinden 25 milyar TL'lik ticaret

2016 yılı ile kıyaslandığında yılı iki kat büyüme ile kapatan Paraşüt, 2017 yılında 7 bini aşkın müşteriye ulaştı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 25 milyar TL’lik ticaret, Paraşüt üzerinden gerçekleştirdi. 2016 sonunda 30 kişilik bir ekibe sahip olan Paraşüt, 2017 yılında ise 50 kişilik bir ekibe ulaştı.

Geçtiğimiz yıl yeni bir ofise de taşınan Paraşüt, 2018 yılıyla birlikte artık sadece bir ön muhasebe programı değil, bir işletme sahibinin hem finansal işlemlerini yapabildiği hem de tüm iş süreçlerini yönetebildiği bir platform olma yolunda ilerliyor. Başarılarını müşterilerinden gelen geri bildirimleri dinlemelerine ve dikkatle değerlendirmelerine bağlayan Paraşüt kurucu ortağı Sean Yu, 2018 yılında kullanıcılarının birçok yenilikle karşılacağını da paylaştı.

Yorumlar (16)
 1. Program sayılarla alakalı ama kendilerinin sayılarla araları pek iyi değil. Bir yıl önce bugün web sitelerinde 100 bin paraşütlü ile çalışın diyorlardı. 3 ay önce 160 bin yazıyordu. Şimdi 200 bin yazıyor. Bu haberde de 2017 yılında 7 bin müşteri kazandıklarını yazıyor. Neyse sayıların önemi yok sanırım :) (rakam teyitleri için archive.org)

  1. Kemal Kemal

   Ben de aynı şeyi farkettim. Geçmişi bilmem ama şu anda 200.000 yazıyor. Ben de iyi müşteri varmış diyordum ama 7000'i duyunca şaşırdım.

  2. Engin Engin

   belki de paraşütü kullanan şirketler x o şirketlerdeki çalışan sayısı ile bu rakamları belirtmiş olabilirler.

   1. Zeynep Atılgan Zeynep Atılgan

    Ya da anlaştıkları firmaların müşteri sayıları X kendi müşteri sayıları :)

  3. Paraşüt Paraşüt

   Merhaba Volkan Bey. Bahsettiğiniz ilk üç rakam Paraşüt'ü ücretsiz deneyen işletmelerin sayısı. Son rakam da abone sayımız. Sektör çok hızlı büyüdüğü için bizi deneyen işletme sahiplerinin sayısı da hızla değişiyor. Dikkatiniz ve yorumunuz için teşekkür ederiz. Karışıklık yaratmaması için rakamları bundan sonra daha dikkatli yazacağız :) Herhangi bir sorunuz olması durumunda [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi haftalar dileriz.

 2. Ömer Ömer

  Kuyumculuk sektörü için kendileriyle konuşmuştum. İşin içinden çıkamadılar ve anlaşamadık doğal olarak. Fakat sırf paraşüt değil, kuyumculuk sektörü biraz karışık olduğu için bizim sektör için buna benzer bir program malesef yok. Bunu yapan kim olursa kuyumcuları çok rahatlatıcaklar...

  1. Selam Ömer Bey,

   [email protected] adresine kuyumcular için özel talepleri gönderebilirseniz bu ihtiyaçlara yönelik bir çözüm için mesai harcayabiliriz. Teşekkürler.

   1. Ömer Ömer

    Talebi gönderiyoruz ama karşı taraf kuyumculuk sektörünü anlamadığından işin içinden çıkamıyorlar. Benim tavsiyem kuyumculuk sektöründe uzman bir ÇALIŞANI (özellikle tecrübeli çalışan olmalı) alıp 1 ay yanınızda çalıştırmanız. Bu 1-2 saatlik tavsiye ile anlatılacak birşey değil. Bendende destek isterseniz her zaman destek olurum. Ama asıl çözüm dediğim gibi olan.

  2. Volkan Volkan

   Merhaba Ömer Bey,

   bahsetmiş olduğunuz konu altın fiyatı hesaplama ve altın satma/alma ile ilgili ise biraz komplex bir fiyat hesaplama çalışması daha önce yapmıştım.

  3. Ahmet Kaplan Ahmet Kaplan

   Ömer Bey merhabalar.

   Size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine atabilir misiniz acaba?

   Teşekkürler.

  4. Ela Kağan Ela Kağan

   bende benzer bir sorun ile praşütle görüşmüştüm çözemediler, ancak kursoft yazılım diye bir firma ile görüştüm. sektörel çözüm getirebildiler. Sizde kendilerine ulaşırsanız belki yardımcı olabilirler.

 3. Haşim Haşim

  Ben bir süredir Aymet firmasının mobil muhasebe programını kullanıyorum, oldukça kolay kullanışlı ve işlerimle ilgili olarak ta yeterince detaylı bir program. Paraşüt programına da bakmıştım, güzel bir program ancak özellik olarak çok yetersiz kalıyor. Daha çok küüçük işletmeler için işe yapayabilir. Orta ölçekli bir şirket için aymet mobil muhasebe programı oldukça iyi, zaten masaüstü modülünde ne ararsan var ve mobil ile de entegre çalışıyor.

  1. Kağan Aktuna Kağan Aktuna

   Ben de bir süredir Aymet programını test ediyordum, beğendim ve satın aldım. Ancak ben mobil muhasebeyi değil de windows programını kullanıyorum gayet sade ve kullanışlı bir program.

 4. Selamlar, biz de bulut tabanlı ön muhasebe programı olarak Planports kullanıyoruz. CRM çözümünü de birlikte sunuyorlar. Bir çok uygulama araştırdık ancak bu uygulamada karar kıldık. Göz atmak isteyenler için; https://www.planports.com

 5. Merhabalar herkese,

  Bizde ön muhasebe programı olarak Evobulutu kullanıyoruz. Hem müşteri ilişkilerini kolayca yönetebilmektesiniz. Hem de birçok modülle birlikte ortak bir yapı oluşturabilmektesiniz. Finans işlemleri, doküman yönetimi, muhasebe modülü gibi birçok modülü içerisinde barındırıyor. İncelemek isterseniz hem fiyat olarak uygun hem de kullanımı oldukça kolay.

 6. Paraşüt'ün ekran görüntüleri güzel, ancak benim yapmak istediğim tüm işlemleri maalesef karşılamadı, bu nedenle Bizimhesap programını denedim o da benzer özelliklere sahip. en son Aymet programını denedim, Aymet'in bir entegre programı - hem mobil hem masaüstü - benim işimi gördü, artık Aymet kullanıyorum. Daha çok özellik isteyenlere tavsiye ederim.