Çiçek Sepeti'nin eski Genel Müdüründen çiçek siparişi girişimi: Osevio

Çiçek Sepeti'nin eski Genel Müdüründen çiçek siparişi girişimi: Osevio

İnternetten çiçek satışı e-ticaretin en dikkat çekici pazarlarında biri. Kendi içinde zorlukları olan ama teknoloji ürünlerine göre çok daha kârlı olan bu pazar yıllardır Çiçeksepeti.com tarafından domine edilmekte. Fakat Çiçek Sepeti’nin eski genel müdürü Cem Kara, Osevio.com adlı yeni girişimiyle bu dikeyde iddialı bir oyuncu olmak istiyor.

2017’nin son günlerinde açılan Osevio.com, özellikle çiçek aranjmanı konusuna odaklanıyor. İnternet üzerinden ucuz çiçek aranjmanının basit ve sıradan çiçek aranjmanı olmadığını anlatmak isteyen girişim, şu anda 87 ürün çeşidi sunuyor ve bu sayıyı hızla 150’ye yükseltmek istiyor. Osevio, hem kendi dağıtım noktalarından hem de seçip anlaştığı çiçekçiler üzerinden gönderim yapıyor.

"Alışılmışın dışına çıkmak istiyoruz"

Cem Kara - Osevio.com

Osevio’nun kurucusu Cem Kara, yaklaşık 6,5 yıl Çiçek Sepeti’nde farklı pozisyonlarda önemli görevler alan bir isim. Bu görev süresinin yaklaşık 2.5 yılında Genel Müdür olarak görev yapan Kara, “Alışılagelmiş anlayışın aksine hem görsel açıdan hem ürün kalitesi olarak kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmak istiyoruz.” diyor ve dekoratif vazo olarak kullanılabilen el işi vazolar kullandıklarını ekliyor.

Çevrimiçi ve fiziki pazarının geçen yıl 300 milyon TL’ye yakın bir hacim yaratttığını paylaşan Cem Kara, bu rakamın 2018 yılında büyüyerek devam edeceğini ifade ediyor. Bu dikeyde deneyimli 5 kişilik bir ekiple yola çıktıklarını belirtiyor. Sizlere daha önce tanıttığımız Pratixrm'in de kurucu ortağı olan Kara, Ocak 2018'de İstanbul'a ek olarak Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli'de de hizmet vermeye başlayacaklarını ifade ediyor.

Girişte de bahsettiğim gibi çiçek siparişi dikeyinin taze ürün göndermek gibi zorlukları var. Ancak bir o kadar da kâr marjı yüksek bir alan. Osevio.com'un öncelikle arajman kategorisini seçerek bu alana adım atması mantıklı gözüküyor. Önümüzdeki dönemde nasıl bir büyüme göstereceğini ise bekleyip görelim. Ürünleri incelemek için osevio.com'u ziyaret edebilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.