Melek yatırım ağı İstanbul Startup Angels yatırım aldı

Melek yatırım ağı İstanbul Startup Angels yatırım aldı

Son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken melek yatırım ağı İstanbul Startup Angels yatırım aldı.

Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilen melek yatırımcı ağlarından biri olan İstanbul Startup Angels, Nexus Ventures ve Hande Enes'den yatırım aldı. Yatırım tutarı ve değerlemeyle ilgili ise bir açıklama yapılmadı.

İstanbul Startup Angels, 2016 yılının Ocak ayından başlayarak bugüne kadar aralarında Evreka, Sinemia, Pubinno, Bagaj, Park Kolay, 11sight ve ACL Teslim'in de bulunduğu 24 yatırıma imza attı.

Artık bir gelenek haline gelen imza fotoğrafı

İSA'dan sermaye bazlı kitlesel fonlama platformu: Startupfon.com

Aldığımız bilgiye göre İSA, söz konusu yatırımı kendi operasyonlarını ve sermaye bazlı kitlesel fonlama platformu olan Startupfon.com'u büyütmek için kullanacak. Henüz beta aşamasında olan platform ile beraber küçük yatırımcılar da deneyimli isimlerle beraber internet girişimlerine yatırım yapma fırsatı bulacaklar.

İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, yatırımla birlikte Startupfon.com dışında dikey hızlandırma programları açmayı planladıklarını ve yatırımcı ile girişimci hizmetlerini daha da çeşitlendirmeyi planladıklarını paylaştı.

Diğer yandan yatırımla ilgili olarak Nexus Ventures CEO'su Burak Örücü, "İstanbul Startup Angels’ın, hızlandırma programları, melek yatırım ağı ve kitlesel fonlama platformu sayesinde yatırımcılar için tek platformda farklı alternatifler sunabilmesi ve bununla birlikte girişimciler için tek platformda bütünleşik çözüm önerisi geliştirebiliyor olması yatırım kararımızda etkili olmuştur." şekilnde konuştu.

Startupfon.com, İstanbul Startup Angels ve yapacağı yatırımla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.