Icebox: Bir hevesle alınan ürünlerin önüne geçmeyi hedefliyor

Icebox: Bir hevesle alınan ürünlerin önüne geçmeyi hedefliyor

Hepimiz, internette dolaşırken hoşumuza giden bir kazağa, ayakkabıya, elektronik eşyaya ya da aksesuara rastlamışızdır. E-ticaret sitelerinin cazibesi ve uygun fiyatlarıyla kendimizi bir anda satın al ya da ödeme yap butonunun orada buluruz. Eğer siz de bir çok kişi gibi konu alışveriş olduğunda bütçenizi aşıyorsanız Icebox, aradığınız çözüm olabilir.

Icebox, almak istediğiniz ürünleri tekrar değerlendirmenizi sağlayan bir Chrome eklentisi. Bu eklentiyi çalıştırmadan önce, eklenti üzerinden Icebox'ın sitesine giderek aklınızı çelen siteleri tanımlamanız gerekiyor. Sizi alışverişe teşvik eden tüm siteleri Icebox'ın veri tabanına ekledikten sonra ise eklenti işlevsel bir şekilde çalışmaya başlıyor.

Veri tabanına eklediğiniz e-ticaret sitelerine girmeye başladığınızda ise Icebox'tan bildirimler almaya başlıyorsunuz. Adeta Kenan Işık'ın "Emin misin?", "Son kararın mı?" sorularını andıran bildirimler, incelediğiniz ürünleri bir süreliğine Icebox'ın sitesine yerleştirerek satın alma sürecini yeniden değerlendirmenizi sağlıyor.

Icebox'a yerleştirdiğiniz ürünleri yeniden değerlendirme sürecinin ne kadar zaman alacağına da yine siz karar verebiliyorsunuz. Bu süreç 30 gün olabileceği gibi 1 hafta gibi kısa bir zaman zarfında da tamamlanabilir. Karar verme sürecinde Icebox'a yerleştirdiğiniz siteyi ve ürün sayfasını ziyaret ettiğiniz taktirde bu ürünün Icebox'da yerleştirdiğinize dair bir bildirim alıyorsunuz.

Icebox, kredi kartları, ev kredileri, kişisel krediler, banka işlemleri, sigorta, online alışveriş kampanyaları/kuponları ve tatil kampanyaları gibi hizmet ve ürünleri karşılaştırmanızı sağlayan Finder.com'un bir ürünü. Kendini bağımsız bir karşılaştırma platformu olarak tanımlayan Finder.com, ABD; Avustralya, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda'da da hizmet vermekte.

Türkiye'deki sitelerde videoda belirtilenden daha basit bir sistemde çalışan Icebox, yine de bütçesini aşmak istemeyenler için bir çözüm oluşturabilir. Tabii bu eklentinin, e-ticaret sitelerinin satışlarını az da olsa etkilemesi de söz konusu. Ne de olsa remarketing ile sürekli siteye ve ürüne tekrar ziyaret elde etmeye çalışan markalar, Icebox'un uyarıları nedeniyle ürünü almadan çıkan bir kitle ile karşı karşıya kalabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.