Casio'dan G-Shock modellerine benzeyen aksiyon kamerası: G'z Eye GZE-1

Casio'dan G-Shock modellerine benzeyen aksiyon kamerası: G'z Eye GZE-1

Saat denince akla gelen ilk firmalardan biri olan Casio, aksiyon kamerası yarışına katılıyor. Tasarım anlamında Casio'nun efsaneleşen G-Shock markasının esintilerini taşıyan G'z Eye GZE-1, sağlam yapısının yanı sıra suya, şoka ve toza dayanıklı olması ile dikkatleri çekiyor.

Tasarım anlamında G-Shock ailesine benzese de adını Casio'nun akıllı telefonları için kullandığı G’z markasından alan G'z Eye GZE-1, rakipleri kıyaslandığında pek de yetenekli bir aksiyon kamerası değil. 1080p 30 Fps ve 480p 120 Fps video kaydı yapabilen G'z Eye GZE-1, 6 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.

50 metreye kadar suya dayanıklı

190.8 derecelik geniş açılı bir lense de sahip olan G'z Eye GZE-1',n diyafram açıklığı ise f/2.8. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi G'z Eye GZE-1 modelinin öne çıkan özellikleri kamera ve görüntü kalitesi değil dayanıklılığı. 4 metreden düşüşlere karşı şok dayanıklılığı sunan G'z Eye GZE-1, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

Bir mobil uygulamanın yanı sıra Casio'nun Android Wear destekli akıllı saati olan Smart Outdoor Watch WSD-F20 modeli ile de entegre olarak çalışabilen G'z Eye GZE-1, yaklaşık 400 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Son olarak aksiyon kamerasını ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim.