ByNoGame, TROY logolu ön ödeme kartı Param ByNoGame'i tanıttı

ByNoGame, TROY logolu ön ödeme kartı Param ByNoGame'i tanıttı

Dijital oyun dünyası hakkında ihtiyaç duyulabilecek bir çok ürünü oyun severlere ulaştıran ByNoGame, şimdi de ön ödemeli kart pazarına giriş yaptı. ByNoGame Kart, kullanım ve kart ücreti olmadan hem oyun harcamalarında hem de diğer tüm alışverişlerde kullanılabilecek.

ByNoGame Kart, tıpkı benzerleri gibi oyunlarda, internette, mağazalarda veya tüm banka POS ve ATM’lerinde kullanılabilecek. Param ByNoGame Kart ile alışveriş, nakit çekim ve para transferi yapılabilecek. Bu ön ödemeli kartı genelden ayıran bir özelliğiyse Türkiye'nin ödeme yöntemi TROY logosunu taşıyor olması. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) işbirliğiyle hazırlanan ByNoGame Kart, özellikle Türkiye’de banka hesabı olmayan yüzde 40’lık kesime ulaşmayı hedefliyor.

Param ByNoGame Kart sahipleri kartlarına dair işlemleri param.com.tr ve mobil uygulamaları üzerinden yönetebilecek. Portföyünde 500’den fazla oyun seçeneği sunan ByNoGame, kendi sitesinde Param ByNoGame Kart sahiplerine çeşitli indirimler sunacak. Yine BKM Express de TROY logolu ön ödemeli kart için benzer indirimler sunacak.

Nüfusun yüzde 40'ının banka hesabı yok

2007 yılında kurulan ByNoGame CEO’su Murat Kömürcü, Param ByNoGame Kart'nın Turk Elektronik Para A.Ş. ile ortak hazırlandığını ve Türkiye'de nüfusun üçte birinin, yetişkin nüfusun yüzde 40’ının banka hesabının olmadığını söylüyor. Özellikle 18 yaşın altındaki kitleye hitap ettiğini de hatırlatıyor. Param ByNoGame Kart sahibi olmak içinse 13 yaş ve üzerinde olmak gerekiyor.

Murat Kömürcü, Türkiye’de dijital oyun oynayanların sayısının 29 milyonu aştığını, dijital oyun pazarının da 744 milyon dolarlık hacme sahip olduğu paylaşıyor ve oyuna harcanan süre açısından dünya ölçeğinde Polonya ve Rusya’nın ardından 3. sırada olduğumuzu ekliyor. 2016 yılında yüzde 75,9 büyüme yakalayan ByNoGame, ByNoGame Store, PUBG Skin pazarı gibi atılımlar da yapmıştı ve İzmir merkezli şirket bu yıl iki kat büyümeyi hedefliyor.

Eğer bir ön ödemeli karta ihtiyaç duyuyorsanız

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.