Bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan girişim: Tiny Miny
Girişim

Bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan girişim: Tiny Miny

Uzun zamandır karşımıza çıkan en ilginç girişimlerden biri olan olan Tiny Miny, bebekleri ile seyahat eden ailelerin imdadına yetişiyor. Hacim ve ağırlıkları yüzünden taşıması oldukça zor olan bebek arabası, bebek oto koltuğu, park yatak ve mama sandalyeleri gibi bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan Tiny Miny, havalimanlarında hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Umut Gürkan tarafından kurulan Tiny Miny, 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Anlaşmalı olduğu havalimanlarının operasyon ekipleri ile iş birliği de yapan Tiny Miny, şu an için İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Antalya havalimanlarında hizmet veriyor.

Farklı markalardan toplamda 12 kiralık ürüne sahip olan Tiny Miny, tıpkı otomobil kiralama servislerinde de olduğu gibi kiraladığı ürünleri havalimanlarında teslim ediyor ve kiralama sürecinin sonunda tekrar havalimanlarında teslim alıyor. Kendi kiralama seçeneklerinin yanı sıra bir pazar yeri modeli üzerinde de çalışan Tiny Miny, kısa zaman içinde mevcut modelini pazar yerine çevirmek istiyor.

7/24 hizmet veriyor

Bugüne kadar toplamda 200 kiralama işlemi gerçekleştiren Tiny Miny'nin gerçekleştirdiği kiralamaların ortalama sepet tutarı ise 145 TL. Şu ana kadar 100 bin TL sermaye harcaması yapan Tiny Miny, bugüne kadar herhangi bir yatırım almadı. Günlük kiralama bedelleri sayesinde bir gelir modeli oluşturan Tiny Miny, pazar yeri modeline geçişle birlikte yapılan rezervasyonlar üzerinden komisyon almayı hedefliyor.

Hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok rakibe sahip olan Tiny Miny, TAV Havalimanları ile yaptığı anlaşma sayesinde 7/24 hizmet vererek önemli bir adım atmış görünüyor. Pazar yeri modelini, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri, bilet satış siteleri ve otel rezervasyon siteleri ile entegre ederek satış ağlarını genişletmek için ilgili bir çok firma ile görüşmelere de başlayan Tiny Miny, entegrasyonları ile tüm dünyada geniş bir hizmet ağına sahip olmayı hedefliyor.

Yorumlar (6)
  1. Başarılı bir girişim. Kurucu arkadaşı tebrik ederim. Bebekleri ile tatil yapan aileler için büyük bir derdi ortadan kaldırıyor. Yolunuz açık olsun.

  2. Bebekli bir baba olarak yaşadığımız bu soruna çözüm getiren genç girişimcilerin olması çok sevindirici :). En büyük problemimiz bebek arabalarını ve oto koltukları taşımak zorunda kalmamız. Bebek arabası kiralama hizmetini ilk fırsatta kullanacağım.

  3. Ebru Polat Ebru Polat

    daha önce bu siteden 1 yaşındaki oğlum için bebek arabası kiraladım ve çok memnun kaldım. webrazzidede görünce yorum yazmak istedim. oto koltuğu da kiralayacağım gibi gözüküyor denendi gayet iyi çalışıyor. müşteri hizmetleri de çok ilgili.

  4. Fikir güzeldi ancak sürdürülebilirlik için yaptıkları anlaşmalar ve operasyonel başarıları daha da güzel. Bir baba olarak kendilerini tebrik ederim.

  5. Uğur Parmak Uğur Parmak

    Fikir çok iyi, entegrasyon sayısını ve çeşitliliğini yükseltmeliler, turkcell platinum, vodafone, türk telekom prime, araç kiralama firmaları gibi firmalarla entegre hale getirip online mecraadan daha çok yaşamın içine girmeli. herkesin ihtiyaç duyacağı bir alanda doğru ve çok basit bir iş çıkmış. Tutar.. bu tarz girişimler desteklenmeli.

  6. Anne-Bebek dikeyleri her daim kazanıyor. Toplumsal yapımız kiralama modeline çok alışkın olmasa da, önemli bir kitleye hizmet verecekleri aşikar.