Bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan girişim: Tiny Miny

Bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan girişim: Tiny Miny

Uzun zamandır karşımıza çıkan en ilginç girişimlerden biri olan olan Tiny Miny, bebekleri ile seyahat eden ailelerin imdadına yetişiyor. Hacim ve ağırlıkları yüzünden taşıması oldukça zor olan bebek arabası, bebek oto koltuğu, park yatak ve mama sandalyeleri gibi bebek ürünleri için kiralama çözümleri sunan Tiny Miny, havalimanlarında hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Umut Gürkan tarafından kurulan Tiny Miny, 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Anlaşmalı olduğu havalimanlarının operasyon ekipleri ile iş birliği de yapan Tiny Miny, şu an için İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Antalya havalimanlarında hizmet veriyor.

Farklı markalardan toplamda 12 kiralık ürüne sahip olan Tiny Miny, tıpkı otomobil kiralama servislerinde de olduğu gibi kiraladığı ürünleri havalimanlarında teslim ediyor ve kiralama sürecinin sonunda tekrar havalimanlarında teslim alıyor. Kendi kiralama seçeneklerinin yanı sıra bir pazar yeri modeli üzerinde de çalışan Tiny Miny, kısa zaman içinde mevcut modelini pazar yerine çevirmek istiyor.

7/24 hizmet veriyor

Bugüne kadar toplamda 200 kiralama işlemi gerçekleştiren Tiny Miny'nin gerçekleştirdiği kiralamaların ortalama sepet tutarı ise 145 TL. Şu ana kadar 100 bin TL sermaye harcaması yapan Tiny Miny, bugüne kadar herhangi bir yatırım almadı. Günlük kiralama bedelleri sayesinde bir gelir modeli oluşturan Tiny Miny, pazar yeri modeline geçişle birlikte yapılan rezervasyonlar üzerinden komisyon almayı hedefliyor.

Hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok rakibe sahip olan Tiny Miny, TAV Havalimanları ile yaptığı anlaşma sayesinde 7/24 hizmet vererek önemli bir adım atmış görünüyor. Pazar yeri modelini, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri, bilet satış siteleri ve otel rezervasyon siteleri ile entegre ederek satış ağlarını genişletmek için ilgili bir çok firma ile görüşmelere de başlayan Tiny Miny, entegrasyonları ile tüm dünyada geniş bir hizmet ağına sahip olmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.