App Store'da "günün uygulaması" seçilmek, indirilme oranlarını yüzde 1.747 artırıyor

App Store'da

Apple, iOS 11 ile birlikte App Store mağazasında önemli bir güncelleme gerçekleştirmişti. Uygulama mağazasının tasarımını baştan aşağı değiştiren Apple, "App of the Day" yani "Günün Uygulaması" özelliğini bir hayli ön plana almıştı. Her gün yeni bir uygulamanın devreye alındığı bu özellik, uygulamaları adeta ihya ediyor.

Apptopia tarafından yapılan araştırmaya göre, Apple tarafından bir günlüğüne günün uygulaması seçilmek uygulamanın indirilme rakamlarını çok ciddi derecede artırıyor. Bu da Apple kullanıcılarının uygulama mağazasını daha sık takip etmesinde bir başka önemli etken.

App Store hafta sonunda daha çok satış yapıyor

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre günün uygulaması seçilen uygulamalar ortalama olarak yüzde bin 747 daha fazla indiriliyor. Aynı kategoride yer alan oyunların indirilme oranlarındaki artış ise yüzde 792 olarak hesaplanmış. Apptopia'nın 30 günlük araştırması sonucunda çıkan veriler gösteriyor ki hafta içi günlerde mobil uygulamalar oldukça dikkat çekiyor ve indirilme sayısı artıyor. Hafta sonu ise sanıyoruz bol vakit olmasından dolayı ücretli olarak indirilen oyunlara ve uygulamalara olan ilgi artıyor. App Store, hafta sonlarında, hafta içine nazaran daha çok satış yapıyor.

Apple'ın hedeflerinden bir tanesi kullanıcıların App Store aracılığıyla uygulamalarını kolayca bulabilmesini sağlamak. Bununla birlikte kullanıcıların yeni uygulamaları denemesi ve uygulamaları kullanmayı artırmasını da istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.