İş Bankası, e-ticaret alışverişlerinde anında kredi çözümünü Hepsiburada iş birliğiyle duyurdu
E-Ticaret

İş Bankası, e-ticaret alışverişlerinde anında kredi çözümünü Hepsiburada iş birliğiyle duyurdu

İş Bankası, e-ticaret alışverişlerinde bireysel kredi kullandıran yeni bir online ödeme çözümünü kullanıma sundu. İş Bankası'nın Anında Alışveriş Kredisi çözümü Türkiye'nin en büyük e-ticaret mağazalarından Hepsiburada iş birliğiyle hayata geçirildi.

Hepsiburada alışverişlerinin check-out aşamasında İş Bankası müşterilerine özel sunulan çözüm, tüketicilerin ödemelerini 48 aya varan geri ödeme seçenekleriyle yapabilmesini sağlıyor. 750 TL ile 15 bin TL arasındaki alışverişlerde kullanılabilen Anında Alışveriş Kredisi, müşterileri bankalarına finans için ayrıca başvuru yapma, onay alma, para transferi gibi adımlardan kurtarıyor. Ödeme çözümü olarak Anında Alışveriş Kredisi API'ı ilgili e-ticaret sitesiyle entegre ediliyor. Bu sayede müşterilerin başka bir siteye yönlendirilmesine gerek kalmıyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, konuyla ilgili açıklamasında e-ticaret sektöründe Türkiye’de bir ilk olan bu ödeme yöntemi ile banka olarak online alışveriş ve kredi ihtiyacını birleştirdiklerini belirtiyor. Sezen, “İlk olarak Hepsiburada iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Anında Alışveriş Kredisi hizmetimiz hem alışverişlerinde dijital kanalları kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli bir çözüm sunuyor, hem de e-ticaret firmalarının satışlarına anında destek sağlayacak bir yenilik getiriyor” diyor ve çözümün farklı e-ticaret sitelerine uyarlanabileceğini işaret ediyor.

Hepsiburada Mali İşler Grup Başkanı Korhan Öz ise: “E-ticaret alanında müşteri deneyimini geliştiren ve etkileyen en önemli faktörler arasında kolaylık ve hız geliyor. İş Bankası ile yaptığımız işbirliği ile Türkiye’de bireysel kredi ile alışveriş yaptıran ilk online alışveriş platformu olarak e-ticarette yeni bir çığır açıyoruz.” diyor.

Yorumlar (7)
 1. çok başarılı

 2. Farklılık ve inovasyon. Yakında diğer bankalarda başlarsa yaygınlaşabilir.

 3. Halokalyoncu Halokalyoncu

  elimize sağlık

 4. Bir Dost Bir Dost

  Birkaç yıl önce kliksa.com Akbank ile birlikte bu uygulamayı yapmıştı. Teknosa'da ING Bank ile bir çalışma yapıyor. Eminim hepsiburada.com'da yapılan bu geliştirme de başarılı olacaktır.

 5. teknoloji güzel ama olmayan parayı harcalayalım bakalım nereye kadar

 6. Kredi istediği kadar hızlı çıksın Hepsiburada ürünü göndermedikten sonra ne işe yarar. Krediyi çeken müşteri hizmetlerinden yeterli bilgi de alamayacaktır.

 7. Dogru yonde bir gelisme ama UXi hala makul degil. Urunu sececeksin, sonra o sayfadan cikip Is Bankasi Internet Subesine gireceksin (iki kullanici adi, bir sifre, ve bir telefon pin kodu onayi). Bilgileri tekrar kontrol edeceksin, onaydan sonra tekrar Hepsiburada'ya geri donecek, satisi sonlandiracaksin. Hepsiburada'nin checkoutunda (sayfa degistirmeden) TCKN'ni girerek ve tek bir SMS onayiyla olmadigi surece online'da aninda kredi isi musteri tarafinda zor.