iPhone 8 Plus teknik özellikleri ve fiyatıyla tanıtıldı

iPhone 8 Plus teknik özellikleri ve fiyatıyla tanıtıldı

Apple'ın bu akşam düzenlenen ve canlı bloglamayla aktardığımız etkinlikte iPhone 8 Plus’ın özellikleri ve fiyatı açıklandı. iPhone satmayı başaran Apple iPhone 8 Plus'ın haricinde yeni iPhone 8 ve iPhone X'i de tanıttı.

iPhone 8 Plus’ın yüksek performans yeni çipi 6 çekirdekli A11 Bionic. iPhone 7 Plus gibi 5.5 inç ekrana sahip cihaz, iPhone 8 gibi kablosuz şarj desteğine sahip. Cihaz güçlendirilmiş cam ve paslanmaz çelik kaplamaya sahip.

iPhone 8 Plus'un kamerası

iPhone 7 Plus gibi çift kamerayla gelen iPhone 8 Plus, portre modu ve özel filtreleri de destekliyor. 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kameraya sahip iPhone 8 Plus, geniş açı için ƒ/1.8 diyafram ve telefoto için ƒ/2.8 diyafram açıklığı sunuyor. Optik yakınlaştırma; ile birlikte 10 kata kadar  dijital yakınlaştırma sunan kamera optik sabitlemeye de sahip. Kamera uygulamasında özel bir portre modu, aydınlatma efektleriyle geliyor.

iPhone 8 Plus renk seçenekleri

Silver, space, grey ve rose gold renk seçenekleriyle sunulan iPhone 8 Plus, 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki ayrı kapasite seçeneklerine sahip.

iPhone 8 Plus Fiyatı

Cihaz 799 dolardan başlayan fiyatlarla 15 Eylül'den itibaren ön satışa çıkıyor. 22 Eylül'de ABD'de satışa çıkacak cihazın Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı.