2009 yılında kurulan Novabazar, 750 bin üyeyle büyümeye devam ediyor
E-Ticaret

2009 yılında kurulan Novabazar, 750 bin üyeyle büyümeye devam ediyor

Türkiye'de her çeşit ürün satan bir e-ticaret sitesi kurmak ve ayakta tutmak elbette kolay değil. 2009'dan bu yana faaliyet gösteren Novabazar.com da bu açıdan bakıldığında dikkat çekiyor.

Bugün 8 yaşında olan Novabazar'ın Bursa'ya uzanan bir ticaret geçmişi var. 2005 yılından bu yana ticari faaliyetini sürdüren Seltim Dış Ticaret, 2009 yılında e-ticaret için doğru ortamın oluştuğunu düşünerek bu tarihte NovaBazar markasıyla merkezini İstanbul’a taşımış. Seltim Dış Ticaret'in ve dolayısıyla Novabazar'ın kurucusu Murat Toprak, bu dikeyde kalıcı olma hedefiyle NovaBazar.com'u hayata geçirdiklerini aktarıyor ve girişimin bugününe dair güncel bilgiler paylaşıyor.

Aldığımız rakamlara göre Novabazar şu anda aylık 3,5 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Üç bin metrekarelik operasyon merkezine sahip olan girişimin üye sayısı 750 bin ve iki binden fazla kategori altında 450 bin ürün sunuyor.

İstanbul merkezli girişim, iki binden fazla tedarikçi ve 4 binden fazla marka ile çalışıyor ve 3 büyük şehir dışındaki küçük Anadolu şehirlerinden de önemli sayıda sipariş alıyor. Samsun, Erzurum, Van, Eskişehir, Diyarbakır gibi iller Novabazar'dan en çok sipariş veren iller arasında yer alıyor.

Novabazar Reklam ve Pazarlama Müdürü Ömer Gürcan, ziyaretçilerinin yüzde 65'inin mobilden geldiğini paylaşıyor ki bu durum Türkiye'de mobil ziyaretçilere neden önem vermemiz gerektiğini gösteren bir başka delil. İstanbul merkezli girişimin ziyaretçilerinin yüzde 51,8'i kadınlardan oluşuyor ve ziyaretçilerin yüzde 70'i 35 yaş altında yer alıyor.

Ömer Gürcan, önümüzdeki dönemde zengin ürün çeşitliliği ile ziyaretçi ve sipariş sayılarını arttırmayı hedeflediklerini ve yeniliklere uyum sağlayarak büyümeye devam edeceklerini paylaşıyor.

Aşağıda Novabazar'da en çok aranan ürünleri ve ürün kategorilerini görebilir; web sitesinden veya mobil uygulamalar üzerinden Novabazar'ı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Birkaç kez alışveriş yapmış birisi olarak büyümelerini gördüğüme sevindim.

 2. Hmm yazıda 3.5 milyon gibi şişirilmiş bir ibare var. Çeşitli toollar incelediğimde 200-300k arasında trafiği olan bir siteyi 10x şişirmek hiç mantıklı gelmiyor.

 3. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Aylık ziyaretçi rakamı epey bir hatalı. https://www.similarweb.com/website/novabazar.com adresinden de gerçek rakamlar görülebilir. İnşallah daha önceki girişimlerde de gördüğümüz gibi kepenk kapatmadan önceki son PR çalışmaları olmaz. Yolları açık olsun.

 4. Doğrucu Davut Doğrucu Davut

  Rakamların şişirilmesinin Webrazzi ile alakası yok, Webrazzi'ye gelen veriler bu şekilde ise o şekilde yayınlıyorlar. 3.5 milyon aylık ziyaretçi rakamı da tamamen şişirme. Bu veriyi sanırım Ömer Gürcan verdi. Bu ismi sektördekiler not alsın, ileride Hepsiburada gibi eticaret devlerine iş başvurusu filan yaparsa bu arkadaş gündeme getiririz :)

 5. Erdinç Ekmekçi Erdinç Ekmekçi

  Novabazar.com dan daha önce birkaç defa alışveriş yaptım ve her seferinde memnun kaldım.Böyle şirketler günümüzde az umarım novabazar.com çizgisini bozmadan başarıyla yoluna devam eder.

 6. Güzel bir diye, alışveriş yaptım çok memnunum

 7. Novabazar, iş yaptığı insanların ödemesini yapmaktan aciz bir şirkettir. Çalışanları maaşlarını bir aydır alamıyor. Onlara dışarıdan iş yapan insanlar parasını alamıyor. Bu şirketle iş yapmak hele de alışveriş yapmak nasıl sonuçlar doğurur bir kere daha düşünmek gerek. Webrazziye böyle abartılı rakamlar iletmekle olmuyor tabi. Dürüst iş yapmak gerek önce.

  1. Duyguya Cevap Duyguya Cevap

   21.05.2018 itibariyle kapandığı haberi geldi

   1. Sinem Yılmaz Sinem Yılmaz

    Kapanmamış yeniden açılacağı söylendi İçeride ne kadar gereksiz müdür çalışan varsa çıkartmışlar küçük kadro ile yeniden devam edeceklerini duydum Başarılı olacaklarını düşünüyorum