Teknoparkları buluşturan IASP Dünya Kongresi, bu yıl İstanbul’da düzenleniyor

Teknoparkları buluşturan IASP Dünya Kongresi, bu yıl İstanbul’da düzenleniyor

Dünya çapında teknoparkları bir araya getiren IASP’nin (International Association of Science Parks and Areas of Innovation) bu yılki toplantısı İstanbul’da düzenleniyor. IASP 2017 Dünya Kongresi’ni düzenlemek üzere yapılan adaylık başvurusuna katılan Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu, etkinliğin ev sahipliğini yapmaya hak kazandı.

Teknopark İstanbul, ODTÜ Teknokent ve İTÜ ARI Teknokent tarafından oluşturulan Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu arayıcılığıyla gerçekleştirilecek olan Dünya Teknoparklar Birliği Kongresi, 26 - 29 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

50 ülkeden 500’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak olan Dünya Teknoparklar Birliği Kongresi, tüm dünyadan teknoparklar, Ar-Ge ve inovasyon sektörlerini İstanbul'da bir araya getirecek. İspanya merkezli bir kuruluş olan IASP, 71 ülkede faaliyet gösteriyor.

71 ülkeden 371 teknopark

Bünyesinde 371 teknopark ve bu teknoparklarda yer alan 128 bin Ar-Ge firması bulunan IASP, İstanbul'daki 34. etkinliğini düzenleyecek. Dünya Teknoparklar Birliği Kongresi etkinliğinin bu yılki teması ise "Teknoparklar ve inovasyon ekosistemleri: Geleceğin stratejilerini ve eğilimlerini belirleme”.

Teknoparkların altyapı ve finansman gibi sorunlarını Ar-Ge firmaları, kuluçka girişimcileri, hukuki danışmanlar, mentorlar, melek yatırımcılar, girişim sermayedarları, akademisyenler, fikri mülkiyet uzmanları ve teknoloji danışmanları ile ele alacak olanDünya Teknoparklar Birliği Kongresi'inin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.