Netflix'in ilk satın alması çizgi roman yayıncısı Millarworld oldu

Netflix'in ilk satın alması çizgi roman yayıncısı Millarworld oldu

Netflix yaptığı resmi duyuruyla birlikte, çizgi roman yayıncısı Millarworld'ü satın aldığını duyurdu. Dijital televizyon platformu Netflix'in ilk satın alması olma özelliğini de gösteren bu satın almayla birlikte,

Millarworld, İskoç yazar Mark Millar tarafından kurulmuştu. Aralarında Wanted, Kick-Ass serisi, The Secret Service, Jupiter’s Legacy, Nemesis, Superior, Super Crooks, American Jesus, MPH, Starlight, Chrononauts, Huck, Empress ve Reborn gibi farklı eserlerin yazarı olan Millar, kendi girişimi Millarworld'de pek çok yaratıcı yazarı toplamış, çizgi romanlar ve filmler yayınlayan bir yapıyı kurmuştu. Şimdi ise, Netflix satın alması sonrasında bu yetenekli ekip, yaratıcı içeriklerini Netflix için hazırlayacak gibi gözüküyor.

Milyar dolarla anabileceğimiz ve çok iyi gişe başarısı elde etmiş filmlerin arkasındaki şirket Millarworld'ün bundan böyle Netflix'te olacak olması, artık Netflix'in sadece televizyona değil, sinemaya da ciddi bir rakip niteliğinde olacağının önemli bir göstergesi.

Millarworld de, Netflix bünyesine katılmaktan mutlu çünkü Mark Millar da yaptığı açıklamada Netflix'in "gelecek" olduğunu açıklıyor. Netflix'in içerikten sorumlu üst düzey yöneticisi Ted Sarandos ise, Millarworld'ün yaratıcı içerik gücünün Netflix'e katılması için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Netflix son olarak 100 milyon aboneye ulaştığını açıklamıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.