Google, yayıncıları "sinir bozucu" reklamlar konusunda uyaracak
Dijital

Google, yayıncıları "sinir bozucu" reklamlar konusunda uyaracak

Sinir bozucu reklamlardan sıkılanların imdadına yetişecek olan Googleyayıncıları uyarmaya başlıyor. Kullanıcılar tarafından "sinir bozucu" olarak nitelendirilen reklamları bildirecek olan Google, özellikle kimsenin sevmediği pop-up reklamların peşine düşecek.

Mobilde pop-up reklam oranları yüzde 54 seviyelerindeyken bu oran, masaüstü için yüzde 97 seviyelerine kadar çıkıyor. Yayıncıları uyararak hem web sitesini hem de ziyaretçileri büyük bir dertten kurtaracak olan Google, sinir bozucu reklamların oldukça büyük bir problem olduğunu düşünüyor.

Reklam engelleyicilerin nedeni pop-up reklamlar

Reklamlar sayesinde yayıncıların para kazandığını hatırlatan Google, reklam engelleyici yazılımlar kullanan insanların yüzde 69'unun sinir bozucu reklamlar nedeniyle bu yazılımları tercih ettiğini de belirtiyor. Reklam sorununa, daha az kaynağa sahip olması nedeniyle çok reklam gösterimi yapan küçük yayıncıların neden olduğunu da ekleyen Google, önümüzdeki haftalarda sinir bozucu reklamlar konusunda yayıncıları uyarmaya başlayacak.

Yorumlar (2)
  1. İnanmak istiyoruz açıkcası bu duruma. Umarım sözlerinde dururlar.

  2. Halil Gönül Halil Gönül

    Çok iyi düşünülen bir durum, çünkü oldukça sinir bozan bir uygulama pop-up türü reklamlar. Ben sitemde bilmeden aldığım bu tür reklamlardan dolayı spam yedim Google'dan ve tökezliyorum hala.