Leafinbox: E-imza destekli ve bulut tabanlı belge yönetimi platformu

Leafinbox: E-imza destekli ve bulut tabanlı belge yönetimi platformu

E-imza destekli elektronik belge yönetimi platformu Leafinbox, her ölçekteki şirketi kağıt işlerinden kurtarmak ve belge yönetimi konusunda dijitalleştirmek istiyor.

Erhan Tahminciler'in kurucusu olduğu Leafinbox, iki ay önce hizmet vermeye başlayan, oldukça yeni bir girişim. E-imza ve zaman damgası gerektiren tüm belgelerinizi elektronik ortamda saklamaya ve yönetmeye talip olan Leafinbox, imzalama işlemini (token, e-imza, onay vb.) tamamladıktan sonra belgelerin farklı sistemlere (e-posta, FTP, Web service, ODBC, ERP, CRM) dağıtımını da kolaylaştırıyor.

Ücretsiz üyelik ile 15 e-imza

On aylık bir geliştirme sonunda hayata geçirilen Leafinbox, şirketlerin belge yönetiminde dijitalleşme yoluyla zamandan ve paradan tasarruf etmesini önceliklendiren bir girişim. Dolayısıyla aylık 15 dolardan başlayan ücretli paketler dışında sınırlı ücretsiz üyelik hakkı (freemium) da sunuyor. Bu üyelikle 15 gün boyunca 15 e-imza kullanım hakkını ve 100 MB disk alanını para ödemeden kullanabiliyorsunuz. Bulut üyelik paketleri dışında Leafinbox teknolojisini kendi sunucularında kullanmak isteyenler şirketlere de gerekli destek sunuluyor.

Microsoft BizSpark desteği alan Leafinbox, şu anda Windows tarafında tam kapsamlı bir hizmet veriyor. Henüz token ile yasal e-imza özelliği Linux ve MacOS üzerinde mümkün değil ama Erhan Tahminciler bu özelliğin de yakında aktifleştirileceğini bizimle paylaşıyor.

Eğer e-imza destekli bir belge yönetim platformuna ihtiyaç duyuyorsanız, Türkçe, İngilizce, Rusça, İspanyolca olmak üzere dört dil desteğine sahip Leafinbox'ı hemen ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilir, gerektiğinde ücretli aboneliklere geçebilirsiniz. Umarım ülkemizde bu tür SaaS girişimlerinin artmasıyla KOBİ'lerin dijitalleşmesi de giderek hızlanacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.