x

Leafinbox: E-imza destekli ve bulut tabanlı belge yönetimi platformu

E-imza destekli elektronik belge yönetimi platformu Leafinbox, her ölçekteki şirketi kağıt işlerinden kurtarmak ve belge yönetimi konusunda dijitalleştirmek istiyor.

Erhan Tahminciler’in kurucusu olduğu Leafinbox, iki ay önce hizmet vermeye başlayan, oldukça yeni bir girişim. E-imza ve zaman damgası gerektiren tüm belgelerinizi elektronik ortamda saklamaya ve yönetmeye talip olan Leafinbox, imzalama işlemini (token, e-imza, onay vb.) tamamladıktan sonra belgelerin farklı sistemlere (e-posta, FTP, Web service, ODBC, ERP, CRM) dağıtımını da kolaylaştırıyor.

Ücretsiz üyelik ile 15 e-imza

On aylık bir geliştirme sonunda hayata geçirilen Leafinbox, şirketlerin belge yönetiminde dijitalleşme yoluyla zamandan ve paradan tasarruf etmesini önceliklendiren bir girişim. Dolayısıyla aylık 15 dolardan başlayan ücretli paketler dışında sınırlı ücretsiz üyelik hakkı (freemium) da sunuyor. Bu üyelikle 15 gün boyunca 15 e-imza kullanım hakkını ve 100 MB disk alanını para ödemeden kullanabiliyorsunuz. Bulut üyelik paketleri dışında Leafinbox teknolojisini kendi sunucularında kullanmak isteyenler şirketlere de gerekli destek sunuluyor.

Microsoft BizSpark desteği alan Leafinbox, şu anda Windows tarafında tam kapsamlı bir hizmet veriyor. Henüz token ile yasal e-imza özelliği Linux ve MacOS üzerinde mümkün değil ama Erhan Tahminciler bu özelliğin de yakında aktifleştirileceğini bizimle paylaşıyor.

Eğer e-imza destekli bir belge yönetim platformuna ihtiyaç duyuyorsanız, Türkçe, İngilizce, Rusça, İspanyolca olmak üzere dört dil desteğine sahip Leafinbox‘ı hemen ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilir, gerektiğinde ücretli aboneliklere geçebilirsiniz. Umarım ülkemizde bu tür SaaS girişimlerinin artmasıyla KOBİ’lerin dijitalleşmesi de giderek hızlanacaktır.

Yorumlar (10)

 1. Ufak bir hata var. Paket ismi “Profosyonel” değil “Profesyonel” olacak.

  Cevapla
 2. Hüseyin Erkmen |

  Yolunuz açık olsun arkadaşlar. İspanyolca ve Rusça dil seçenekleri çalışmıyor sanırım.

  Cevapla
 3. M. Gökhan Ahi |

  Bu hizmet özellikle hukukçular için çok önemli. Ancak, hukukçuların da bir çoğunun mobil olduğunu ve işlemlerini mobil imza ile yaptıklarını gözardı etmemek lazım. Zaten mobil imza olunca, Mac Windows Linux pek farketmeyecektir.

  Cevapla
 4. Necmettin Erkan |

  Merhaba,

  Güzel bir düşünce ile yola çıkılmış, umarım gelişen bir sistem olur. Deneme amaçlı olarak ücretsiz paketi seçtim. Görsel arayüzü ve kullanımı kolay. Ancak bazı sorunlar var.

  1. Formlar > Şablonlar menüsü çalışmıyor.
  2. Formlar > Yeni Form ‘u açtığımda form adı ve tasarımı yapıp kaydetmek istediğimde hiçbir işlem olmuyor, buton tepki vermiyor.
  3.İmzalar menüsünden Yeni başlığından form başlattım. Onay işlemine gönderdim sorunsuz onaylandı. İmzalama işlemine gönderdiğimde Elektronik İmza (Token ile) çalışmadı. Bir uygulama indiriyor bilgisayara. Ancak uygulamayı açtığımda “Deployment and application do not have matching security zones.” diye bir hata veriyor ve imzalama yapamıyorum.

  Kontrol edebilirseniz sevinirim.

  Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *