Mozilla’dan dosya gönderimleri için WeTransfer rakibi çözüm: Send
Web Tarayıcılari

Mozilla’dan dosya gönderimleri için WeTransfer rakibi çözüm: Send

Günümüzün en popüler internet tarayıcılarından Firefox'un geliştiricisi Mozilla, yeni aracı Send ile WeTransfer'e rakip oluyor. Büyük dosya gönderimleri için kullanılacak olan Send sayesinde WeTransfer’e rakip olmaya hazırlanan Mozilla, kişiye özel ve şifrelenmiş dosya paylaşımı yapacak.

1 GB'a kadar dosya gönderimi

Tıpkı WeTransfer'de de olduğu gibi büyük dosya gönderimleri için kullanılacak olan Send, maksimum 1 GB büyüklüğündeki dosyalar için kullanılabiliyor. WeTransfer servisinde bu sınırın 2 GB olduğunu da hatırlatalım. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Send'i kullanmak için tek yapmanız gereken göndermek istediğiniz uygulamayı sürükleyerek belirlenen alana bırakmak.

Dosya eklendikten sonra şifreleme ve yükleme yapan Send, sürecin sonunda kullanıcısı ile yüklenen dosyanın indirebileceği bir link paylaşıyor. Paylaşılan linkin dosyanın 1 kez indirilmesinden veya 24 saat geçtikten sonra geçersiz olacağını da ekleyelim.

Mozilla’dan yapılan açıklamaya göre gönderilen dosyalar oldukça güvenli bir şekilde şifreleniyor ve şirketin kendisi tarafından bile görülemiyor. WeTransfer Mozilla’nın çözümüne oranla çok daha büyük dosyaların gönderimine imkan tanıyor olsa da Send, şifreleme teknolojisi sayesinde dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Yorumlar (3)
  1. Wetransfer'in bir çok özelliği mevcut ve 2GB'a kadar ücretsiz dosya transferi yapılabiliyor. Wetransfer'in rakibi olarak Sendgb, dropsend mevcut. Gönderim kapasiteleri daha fazla. Mozilla ile 1GB'a kadar gönderim yapılıyor ve email bilgilendirme mevcut değil. Ayrıca yüklenen bir dosyanın sınırsız indirilmesi de mümkün değil.

  2. Saftrik Man Saftrik Man

    "Mozilla’dan yapılan açıklamaya göre gönderilen dosyalar oldukça güvenli bir şekilde şifreleniyor ve şirketin kendisi tarafından bile görülemiyor." Buna gerçekten inanan var mı acaba?

    1. Arda Çetin Arda Çetin

      Mozilla Vakfı, internette kişisel verilerin gizliliği ve önemi için çalışan bir vakıftır. Dolayısıyla elbette var. Daha detaylı bilgi için Vakfın ve Firefox'un gizlilik politikasını ve Mozilla'nın internet sitesindeki Gizlilik sayfalarını incelemenizi tavsiye ederim. https://www.mozilla.org/en-US/internet-health/privacy-security/