Passo Mobil ile cep telefonuyla maça giriş dönemi başlıyor

Passo Mobil ile cep telefonuyla maça giriş dönemi başlıyor

Yaklaşık 3 ay önce ülkemizde kullanılan maça giriş sistemi olan Passolig'in mobil uygulaması Passo Mobil, cep telefonuyla maça giriş dönemini başlatıyor. Bugün itibariyle Passolig kullanan 3 milyon taraftar maçlara cep telefonlarındaki Passo Mobil uygulamasını okutarak giriş yapabilecek.

2017 - 2018 sezonunda kullanılabilecek olan mobil uygulama ilk etapta, 4 büyük futbol takımının stadyumunda kullanılacak. Aşamalı olarak diğer statlarda da kullanılabilir hale gelecek olan Passo Mobil, maça girişlerin yanı sıra Passolig kart başvurusu, bilet transferi ve maç bileti alma gibi işlemler için de kullanılabiliyor.

Hem iOS hem de Android platformları için ücretsiz olarak kullanıma sunulan Passo Mobil, maça giriş işlemleri için NFC ve QR kod teknolojilerini kullanacak. Taraftarların işini kolaylaştırmak için başarılı bir alternatif olan Passo Mobil uygulamasının cep telefonu ile maça giriş özelliği bugün Vodafone Park’ta düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

Basın toplantısında Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı tarafından Passo Mobil uygulaması hakkında çeşitli detaylar da paylaşıldı. Tüm kart ve biletleme ihtiyaçlarını tek bir mobil uygulama altında birleştirerek taraftarın hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini dile getiren Dr. Serdar Sümer, taraftarların yalnızca cep telefonlarına Passo Mobil uygulamasını indirerek karta başvurma aşamasından, bilet almaya kadar tüm işlemlerini yapabileceklerini de ekledi.

3 ayda 165 bin indirilme

Uygulama hakkında detayları paylaşan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, uygulamanın yaklaşık 3 ay içinde 165 bin kullanıcıya ulaştığını duyurdu. 60 binden fazla işlem gerçekleştiren Passo Mobil uygulamasını indirilenlerin yüzde 60'ı ise 18-35 yaş arasında.

Mobil platformlardaki dağılıma bakacak olursak, iOS platformu yüzde 52 ile önde. Son olarak uygulamanın en çok kullanıldığı şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana. Dilerseniz Passo Mobil uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.