TechCrunch London Meetup'ta sahneye çıkacak 10 yeni nesil girişim

TechCrunch London Meetup'ta sahneye çıkacak 10 yeni nesil girişim

Mayıs ayında düzenlediğimiz TechCrunch-Webrazzi Meetup'ın bir benzeri bu ayın 19'unda Londra'da düzenlenecek ve İstanbul'da olduğu gibi Londra'da da yeni girişimler jüri karşısında sahneye çıkacak.

London Meetup sahnesinde ağırlanacak girişimciler klasik bir tanıtım sunumu kullanmayacak. Girişimciler sadece 1 dakika içinde girişimlerini sözlü olarak tanıtma şansına sahip olacak. Bu süre içinde de yatırımcıların da dahil olduğu jürinin gözüne girmeye çalışacak. İlk üçe seçilen girişimler de TechCrunch Disrupt Berlin'e katılma hakkı kazanacak.

Sözü fazla uzatmadan söz konusu 10 Avrupalı girişimin kısa tanıtımlarıyla sizi başbaşa bırakıyorum.

 1. Capchain X: Son dönemin popüler şifrelenmiş para birimi ethereum üzerine odaklanan bir platform. Kişiler ve şirketler arası ethereum işlemlerine kapsamlı bir altyapıyla aracılık ediyor.
 2. Flicktek: Flicktek bir akıllı saat ama diğerlerinden biraz farklı. Ekranına dokunmak yerine parmak hareketlerinizle ekran üzerinde gezinebiliyorsunuz.
 3. GTN Ltd: Generative Tensorial Networks, kuantum fiziği ile makine öğrenmesi teknolojilerine odaklanan ve henüz teknolojisi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayan bir girişim. Sadece teknolojisinin patent almayı beklediğini belirtiyor.
 4. HyperionDev: İlkokul çocuklarının bile kodlama öğrenmeye başladığı bir dönemdeyiz ve HyperionDev bu konuda birebir mentor desteği sunan bir girişim. Kodlama öğrenmek için mentorünüzü seçmeniz yeterli. Dilerseniz yazılımla ilgili sorularınız ve kariyer gelişimi için de HyperionDev'den faydalanabiliyorsunuz.
 5. Sen: Space TV Network, uzayı ticarileştiren bir girişim. Uzaydan elde ettiği veri setlerini ve video içeriklerini taliplilerine satıyor.
 6. Shape: Borsa yatırımcılarına hitap eden Shape, yatırım kararı almadan önce sektörlere biraz daha derinlemesine bakmanızı sağlıyor.
 7. Timescenery: Seyahat hikayelerinizi paylaşarak para kazanabileceğiniz bir girişim olan Timescrenery, seyahat planlaması ve rezervasyon yapmanıza da imkan tanıyor.
 8. Vie: Vie, vücudunuza/sağlığınıza dair bazı bilgileri hastaneye gitmeden ölçmenizi sağlayan bir girişim. Elinizi soktuğunuz Vie cihazı kalp atış hızı, tansiyon, kandaki oksijen, glikoz ve kolestrol gibi ölçümler yapıyor. Vie, bu yöntemle kronik hastalıkların yüzde 80'inin erken teşhis edilebileceğini iddia ediyor.
 9. Voicefox: Adından da anlaşılacağı üzere konuşmaya, konuşma analizine odaklanan bir girişim. Yapay zeka teknolojilerini kullanarak farklı şekillerde elde edilen konuşmaları anlamlı hale getiriyor.
 10. Vyking: Klasik dijital reklamlardan fazlasını isteyen markalara artırılmış gerçeklik temelli reklamlar sunuyor.
 11. Wizme: Farklı yerlerde hızlı şekilde toplantı yapmak isteyenler için toplantı odası rezervasyonu platformu.
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.