Yeni özelliklerle güçlenen SiparisSistemi, 300 bin sipariş barajını geçti

Yeni özelliklerle güçlenen SiparisSistemi, 300 bin sipariş barajını geçti

Yeme-içme mekânlarının tüm sipariş süreçlerini yönetmeye talip olan SiparisSistemi, 300 bin sipariş barajını geçtiğini ve yeni özelliklerle büyümeye devam ettiğini açıkladı.

100'den fazla müşteri, 300 bin sipariş

İsmiyle örtüşen bir SaaS çözümü olan SiparisSistemi'ni sizlere Şubat ayında tanıtmıştık. O tarihte yeni açılan ve aradan geçen 5 ay içinde 100'den fazla müşteri kazanan girişim, bugüne kadar 300 binden fazla (tam olarak 311 bin 724) siparişe aracılık etmiş. Aldığım rakamlara göre söz konusu müşterilerin yüzde 90'ı (101/112) da kendi web sitesi üzerinden sipariş alma yolunu tercih etmiş. 112 müşterinin sadece 11'i Sipariş Sistemi'nin web sitesini kullanmış.

Mutfak ekranı, yeni rapor özellikleri ve Patron menüsü

Mekânların talepleri doğrultusunda geliştirilmeye devam eden SiparisSistemi, aradan geçen bu süre içinde mutfak için ayrı bir mutfak ekranı, salon kullanımı için de ayrı bir POS ekranı tanımlamış. Bu güncellemeyle sipariş almak ve yönetmek daha hızlı ve kolay hale getirilmiş. Ayrıca raporlama tarafında da yenilikler yapılmış ve hangi ürünün ne kadar sattığı, ödemelerin nasıl yapıldığı (nakit, kredi kartı, yemek kartı vs.) farklı periyodlarla (günlük, haftalık, aylık) takip edilebilir hale gelmiş. Patronlar için özel geliştirilen bölüm ise patronların sipariş, kesilen fiş, anlık ciro, ürünlere göre satış grafiği, garson cirosu vb. bilgilere anlık olarak erişebilmesi mümkün kılmış.

Yeni eklenen Stok Yönetimi özelliği stoklarda azalan ürünlerin bildirimini yaparken Reçete Yönetimi de ürünlere ait yemek reçetelerinin, içerisinde kullanılan ham maddeleri birim olarak (gram, adet, vb.) tanımlanmasını mümkün hale getirmiş. SiparisSistemi.net, bu iki özelik sayesinde hem stokların kontrol altına tutulacağını, hem de olası personel değişikliklerinin yemeklerde kalite ve maliyet kaybı yaşanmayacağını iddia ediyor.

QR kod destekli “Müşteri Memnuniyeti Anketi” ve ücretsiz web sayfası için daha fazla tema sunan girişim halen aylık 45 TL gibi bir fiyatla sipariş modulü sahibi olmanızı sağlıyor. Seçeceğiniz özelliklere göre de ücretler değişiyor.

Türkiye'de her ne kadar Yemek Sepeti gibi popüler ve başarılı bir yemek siparişi girişimi olsa da, SiparisSistemi, mekânların bu yönde bir ihtiyacı olduğunu doğrulamaya başladığı söylenebilir. Bakalım ilerleyen dönemde farklı girişimlerle bu dikeyin genişlemesini sağlayacak mı...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.