Tüm dileklerinizi yerine getirmeyi vadeden girişim: Halleder.com

Tüm dileklerinizi yerine getirmeyi vadeden girişim: Halleder.com

Karşımıza çıkan sıra dışı girişimlerden olan Halleder.com, adından da anlaşılabileceği üzere tüm dilek ve isteklerinizi “halletmeyi” vadediyor. Bir kişisel asistan olma hedefi ile yola çıkan Halleder, günlük hayatta uğraşmak istemediğiniz tüm işleri sizin yerinize yapıyor.

1 Nisan’ı geride bırakmamış olsak Halleder girişiminin bir şaka olduğunu düşünebilirdiniz fakat bunun bir şaka olmadığını baştan belirtelim. Şaka olmasa da oldukça esprili bir girişim olan Halleder.com, zengin olmak gibi dilekleri olan kullanıcılarına piyango bileti gönderiyor.

Tabii ki sadece zengin olmak gibi uçuk bir talepte bulunmak zorunda değilsiniz. Alışveriş yapmak ve tatil planınızı hazırlamak gibi günlük hayatın içinden taleplerde de bulunabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırmak için Halleder.com, 27 Nisan 2017 tarihinde Doruk Öztürk ve Demirhan Erim tarafından kuruldu.

Mobil uygulama yolda

Şu an için 3 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Halleder.com, yaklaşık 2 haftada geliştirildi. Yaklaşık bir haftada 500'den fazla talep alan Halleder.com'da günlük olarak 15 ila 20 talepte bulunuluyor. Hem web sitesi, hem de telefon ile talepleri kabul eden Halleder.com, yaklaşık iki ay içinde mobil uygulamasını da kullanıma sunacak.

30 bin dolar sermaye ile kurulan ve bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Halleder, şimdilik ücretsiz bir servis olsa da gelecekte telefon görüşmeleri için dakika başına danışma ücreti almayı planlıyor. Dilek ve talepleri yerine getirmenin yanı sıra bir danışman olarak da hizmet vermeyi planlayan Halleder.com'un rakipsiz bir platform olmadığını da belirtelim.

Yurt dışında hizmet veren Getmagic platformu ile benzer bir çözüm sunan Halleder, günümüzde akıllı telefonların sunduğu kişisel asistan servislerinin önüne geçmeyi planlıyor. Aylık asistan kiralama veya proje bazlı ödeme seçenekleri ile gelir modeli oluşturmayı hedefleyen Halleder.com, sıra dışı ve eğlenceli bir girişim olsa da, özellikle web sitesinin günümüz girişimlerinin oldukça gerisinde olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.