Otsimo, Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını Android'e getirdi

Otsimo, Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını Android'e getirdi

Otizmi yenmek için ücretsiz eğitim oyunları geliştiren Webrazzi Arena girişimi Otsimo, içinde 17 farklı oyunun bulunduğu Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını Android platformu için yayınladı. Otizm ve öğrenme bozukluğu olan çocukları eğitmek için özel olarak tasarlan Otizm Eğitim Oyunları, eğitmenler ve çocuk psikologlarının gözetiminde geliştirilmiş.

Çocuk ve aile olmak üzere iki farklı bölümden oluşan Otizm Eğitim Oyunları uygulamasının çocuk bölümünde çocukların temel kavramları öğrenebilmesi ve iletişim becerilerini geliştirebilmeleri için tasarlanan 17 oyun bulunuyor. Otizmliler için kanıtlanmış bir eğitim metodu olan Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) tekniği uygulanarak geliştirilen oyunlar, 4 farklı kategoriye ayrılıyor.

Aileler için de eğitici

Eşleştirme, çizim, seçme ve sıralama olmak üzere pek çok eğitici oyuna sahip olan Otizm Eğitim Oyunları uygulamasının tek özelliğinin oyunlar olmadığını da ekleyelim. Aile bölümünde bulunan Wiki kısmında otizim hakkında bilgiler paylaşan uygulama, sadece çocuklar için değil aileler için de oldukça eğitici.

Uygulama sayesinde ailelerin tüm bilgiler erişebildiğini de ekleyelim. Yapay zeka destekli uygulama arayıcılığıyla çocuklarının gelişimini takip eden aileler, karneler ve istatistiklerden tutun da çocuklarıyla ilgili pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Dilerseniz Otsimo'nun Otizm Eğitim Oyunları uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.