NSA, Github hesabı açtı

NSA, ABD'nin ve dünyanın gündemine en çok giren güvenlik ajanslarından biri. NSA yıllardır en iyi programcılar ve matematikçilerle hatta dahilerle çalışarak ülkelerini dijital tehditlere karşı savunuyor ve aynı zamanda karşı tarafın zaaflarını da kullanmaktan geri kalmıyor.

Tahmin edebildiğiniz gibi her zaman gizli çalışmayı tercih eden NSA, Edward Snowden'in 2013 yılında yayınladığı dökümanlardan sonra biraz daha açık olmaya, toplumu kademeli olarak bilgilendirmeye başladı. Hatta birkaç yıl önce Twitter hesabı bile açtı.

İşi bir adım daha ileri taşıyan NSA, şimdi de bir Github hesabı açtı. Üstelik sadece hesap açmakla da kalmayıp şimdiye kadar 32 farklı proje yayınladı.

NSA'in bu hamlesi şaşırtıcı gibi görünse de aslında pek de sayılmaz. Yeni başlayanlar için istihbarat ve savunma alanında kullanılabilir kaynak sunmak, onları geliştirmek ve aynı zamanda projelere katkıda bulunanlar aracılığıyla yeni yetenekleri bünyesine katmak için, katmasa da bu kişileri yakın markaja alabilmek için oldukça güzel bir hamle diyebiliriz.

Dostunuza yakın, düşmanınıza daha yakın olun sözünü NSA'e bu fikri verenler çok iyi benimsemişler diyebiliriz.

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.