Tasarımcılara özel ücretsiz ve kullanımı kolay ortak çalışma alanı: Wake

Tasarımcılara özel ücretsiz ve kullanımı kolay ortak çalışma alanı: Wake

Tasarımcılar arasında görüş alışverişi yapmak için programdan çıktıyı alıp, Trello, Basecamp gibi proje yönetim araçlarından paylaşmak oldukça zaman alan bir şey. Aslına bakarsanız her bir yorum ve üzerine kabul edilen düzenlemede tekrar tekrar aynı işlemi yapmak tasarımcılar için çok sinir bozucu bir şey.

Facebook, Microsoft, IBM, Spotify gibi teknoloji şirketleri Wake kullanıyor

Facebook'un ünlü ürün tasarımcılarından Chris Kalani'nin öncülük ettiği Wake, bu problem için oldukça iyi bir çözüm gibi görünüyor. Wake, Facebook, Microsoft, IBM, Spotify gibi büyük şirketlerin kullandığı bir ürün. Bu ürün sayesinde tasarımcılar kullandıkları yazılımdan çıkmadan, işlerini ekip arkadaşlarıyla (diğer tasarımcılar, ürün yöneticileri, proje yöneticileri gibi) paylaşıp, rahatlıkla yorum alabiliyorlar. Böylece aynı platformdan ortak yapılan yorumlara göre ürün şekillenebiliyor ve arada zaman kaybı olmamış oluyor. Sadece bir tasarım üzerine yorum alma değil, eski çalışmalar ile beraber geniş, erişilebilir ve iyi kategorize edilmiş bir arşiv sahibi de oluyor ekipler aynı zamanda.

https://wake.com/video/Share2x_0002.836c608431.mp4

Büyük şirketler için bu ürün uzun zamandır ücretli olarak sunuluyordu ve artık küçük işletmeler, bireysel çalışanlar ve küçük tasarım ajansları için ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

https://wake.com/video/search.452b55c20f.mp4

Tasarımcılar için iletişim oldukça önemli ve gerçekten mutlu bir tasarımcı, gerçek potansiyelinin en üst seviyesine çıkabilir. Bu nedenle bu ürünü kullanmak iyi bir başlangıç olabilir. Wake üzerinde bir paylaşım yapılacağı sırada "@" kullanılarak özellikle bir kişiye bildirim gönderilebiliyor, hashtag kullanılabiliyor, dosya yapısı belirtilebiliyor ve tarih seçilebiliyor. Böylece tüm bu seçenekler arasında filtreleme (arama) yapılabiliyor. Ürünün Sketch, Photoshop ve Illustrator ile bağlantılı olması da tüm platformların fanatikleri için oldukça faydalı. Daha büyük ekipler Slack ve Hipchat gibi ek araçlarla da bağlantı kurabiliyor.

Ücretsiz sürümde 2 kişinin aynı ekipte dosya yükleyip karşılıklı paylaşılmasına izin verilirken sınırsız sayıda kişinin izleyip yorum yapmasına izin veriliyor. Bu izleyen ve yorum yapan kişiler tabi ki genelde ürün yöneticileri, pazarlamacılar ve yöneticiler olacaktır. Diğer paketler de ekibinizin büyüklüğüne göre tercih edilebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.