Kolayca tanıtım videosu hazırlamanızı sağlayan araç: Promo

Kolayca tanıtım videosu hazırlamanızı sağlayan araç: Promo

Promo, küçük işletmelere ve yeni girişimlere video pazarlama konusunda yepyeni bir çözüm sunuyor. 2012 yılıda kurulan ve anlık video slaytları, fotoğraf kolajları, galeriler oluşturmanızı sağlayan Slidely'nin yeni ürünü Promo, tanıtım videoları oluşturmak konusunda iddialı.

Video pazarlama konusunda çalışma yapmak isteyen ancak buna bir türlü bütçe ayıramayan işletmelere girişim kaliteli video tanıtımlara sahip olabilmesine olanak tanıyor. Sitede videolar, sektörlere ve her bir sektörün alt kırılımlarına göre kullanıcıya sunuluyor.

Sağlık ve Fitness, Moda, Emlak, Yemek, Düğün, Medikal, Evcil Hayvanlar, Bebekler ve Güzellik ve Bakım gibi alanlar için video kategorileri mevcut . Bu kategorilendirme yapılırken Seyahat Acenteleri, Dijital Pazarlamacılar ve Çiçekçiler gibi birbirinden farklı işletmeler de göz önünde bulundurulmuş.

Site oldukça sade bir yapıya sahip ve video düzenleme işi oldukça kolay. Bir video oluşturmak için siteye giriş yaptıktan sonra kategori seçmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra hemen bildirimlere boğulmanız olası çünkü Promo kendisini size nasıl kullanacağınızı anlatan bir yönergenin yanı sıra canlı yardım hizmeti de sunuyor.

Bu aşamadan sonra ister canlı yardım panelindeki yönlendirmeleri takip ederek ister karşınıza çıkan pop-up üzerinden ilerleyerek videonuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Pop-up'ın ardından karşınıza çıkan arama çubuğuna ihtiyacınız olan konuda anahtar kelimeler yazarak 2 Milyon 800 binin üzerindeki video klip arşivinden size uygun olan videoları kolayca bulabilirsiniz. Videoları kullanmadan önce görüntüleyerek aklınızdaki fikre en uygun videoyu seçmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin aşağıda ekran alıntısı olarak sunduğum video, bir emlak firmasına uygun olacak şekilde kurgulanmış. Bu tarz videolarda tek yapmanız gereken metni çevirerek kendi logonuzu yerleştirmek olabiliyor.

Yine de videoya daha fazla katkıda bulunmak isterseniz Promo'nun panelinden metinlerin boyutunu, fontunu, rengini ve konumunu ayarlayabiliyorsunuz. Panelde, metinleri düzenle, müzik seç, videoyu değiştir ve ele seçenekleri bulunuyor. Arzu ettiğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra önizleme seçeneğinden videoyu görüntüleyebilir ve son kararınızı verebilirsiniz.

Müzikten emin değilseniz müzik seç sekmesinde birbirinden güzel müzikler sizi bekliyor. Müziklerin kullanacağınız temaya daha uygun olmasını istiyorsanız müzikleri filtreler kullanarak segmente edebilirsiniz. Müzikler hem Caz, Klasik Müzik, Chill out gibi türlere göre hem  kurumsal, teknoloji, yılbaşı gibi temalara göre hem de mutlu ve üzgün gibi duygu durumlarına göre filtrelenebiliyor.

Eğer video sizi tatmin etmediyse her şeyi baştan yapmak yerine panel içinde "videoyu değiştir"e tıklayarak kolayca yeni video klibiniz üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz.

Videonuz bittiğinde yapacağınız önizlemenin ardından satın al butonuna basarak videoyu istediğiniz gibi kullanmanız mümkün. Basic, Plus, Pro ve Agency 4 farklı paketten oluşan fiyatlandırmalar video başına hesaplanıyor. Basic'te ayda 1 video alma hakkına sahipken Agency paketinde ayda 15 video alma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Kendi çektiklerinizi yüklemek isterseniz Plus, Pro ya da Agency paketlerinden birini almanız gerekiyor. Agency paketinde videoları ayrıca white label olarak da kullanabiliyorsunuz.

Bu üyeliklerin en güzel yanı kullanılmayan videolarınızın bir sonraki aya aktarılması. Üstelik Product Hunt linkinden siteyi ziyaret edenler indirimli fiyatlar ile tanışabiliyor. Deneme sürümüne de sahip olan Promo'yu beğendiyseniz kısa bir deneme sürüşüne çıkmanızı önerebilirim. Yine de her hazır tasarım programının karşınıza çıkarabileceği ufak durgunluklarla karşılaşabilirsiniz.

Promo şimdilik bir soruna çözüm üretmiş olsa da kendini geliştirmekten vazgeçmeyecek. Daha çok mobil reklamlarda kullanılması hedeflenen videolar bir süre sonra mobil cihazlardan da kolayca tasarlanabilecek.

Bu konuda Slide.ly'nin CEO'su Tom More yaptığı açıklamada: "Şu anda Promo tek parçadan oluşan 15 saniyelik videoları destekliyor çünkü Promo mobil reklamcılık, pre-roll reklamlar ve sosyal kampanyalar için optimize edildi. Gelecek birkaç hafta içinde birçok parça, birden fazla oran formatı ve ücretsiz video uzunlukları ekleyeceğiz. Ayrıca içinde birkaç sürpriz bulunduran bir mobil uygulama da dahil olmak üzere daha fazla harika özellik üzerinde çalışıyoruz. Biz kendi işletmemizi sadece promo yapımı videolar kullanarak olağanüstü derecede büyüttük ve sonuçlar gerçekten inanılmaz." dedi.

Aslında geçtiğimiz yaz piyasaya sürülen Promo, ilk defa 4 gün önce Product Hunt'ta yer aldı. 4 gün içinde binden fazla oy alan Promo dijital pazarlamacıların, girişimlerin ve küçük işletmelerin kalbini fethetmiş görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.