E-Bursum, burs arayan öğrencilerle burs verenleri buluşturan sosyal girişim

E-Bursum, burs arayan öğrencilerle burs verenleri buluşturan sosyal girişim

Hemen her üniversite öğrencisinin hayalinde burs almak vardır ancak çoğu zaman sınırlı burs kaynaklarına ulaşmak kolay olmaz. Burs taliplileriyle burs verenleri aynı ortamda buluşturan E-bursum.com da tam olarak noktada devreye giriyor ve bir kitlesel fonlama kampanyasıyla bu sorunu kökünden çözmek istiyor.

E-bursum.com, 2011'deki Van depreminden sonra burs bulmakta sıkıntı yaşayan Mesut Keskin'in kurucusu olduğu bir girişim. Burs edinme süreçlerindeki sorunları bizzat deneyimleyen Keskin, E-Bursum’da bu sorunları tam olarak çözmeyi hedefliyor. Burs arayan öğrenciler profillerini oluşturup burs arayışına girerken, kurumlar da aynı şekilde kendi profillerini oluşturup nasıl bir burs vereceklerini belirliyor ve iki tarafın da ihtiyacı karşılanmış oluyor.

Kitlesel fonlama ile 50 bin TL toplamak istiyor

2015 Eylül açılan ve bugüne kadar binlerce öğrencinin burs bulmasına aracılık eden E-Bursum, yakaladığı ivmeyi daha da yukarılara çıkarmak niyetinde. Bu nedenle de Boyner Grup’un sosyal girişimcileri destekçileriyle buluşturmak için kurduğu kitlesel fonlama sitesi Buluşum'da destek topluyor. E-Bursum, "eğitimde fırsat eşitsizliğini asgari düzeye indirmek" ve bursların daha sistematik/demokratik bir süreçle verilmesini sağlamak amacıyla" 50 bin TL destek toplamak istiyor. E-bursum'un uzun vadeli hedefi ise bursları kitlesel fonlama yöntemiyle de toplamak ve öğrencilere dağıtmak.

Şu anda destek duyurusunun kapanmasına 44 gün var ve E-Bursum toplam tutarın yüzde 7,4'ünü toplamış durumda. Eğer E-küçük katkınızla büyük bir değişimi tetiklemek isterseniz E-Bursum - Buluşum sayfasından destek olabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.